M¦ 2010. Boateng - człowiek, który wyeliminował Ballacka z mundialu

Niemcy maj± nowego wroga publicznego. Jest nim Kevin-Prince Boateng, który w sobotnim meczu finału Pucharu Anglii pozbawił Michaela Ballacka szans na udział w mundialu. - Jest mi bardzo przykro, to nie było zamierzone - mówi piłkarz Portsmouth. Sytuacja jest bardzo ciekawa - Boateng wyst±pi w reprezentacji Ghany przeciwko Niemcom już 23 czerwca.

Zobacz faul Boatenga na Ballacku zobacz na Z Czuba.tv ?

Michael Ballack nie zagra w mistrzostwach ¶wiata w RPA - poinformowała w poniedziałek niemiecka federacja. Rozgrywaj±cy Chelsea nabawił się kontuzji w finałowym meczu Pucharu Anglii z Portsmouth . Ballack zszedł z boiska utykaj±c jeszcze przed końcem pierwszej połowy spotkania. Winowajc± jest urodzony w Berlinie Ghanijczyk Kevin-Prince Boateng, który w niemieckich mediach przeprosił reprezentanta Niemiec.

- Jest mi bardzo przykro. To nie była zamierzone. SpóĽniłem się z interwencj±, czego efektem był faul na Ballacku. To wygl±dało trochę głupio - tłumaczył niemieckim mediom zawodnik Portsmouth.

Fani reprezentacji Niemiec nazwali Boatenga "Wrogiem publicznym numer jeden" oraz założyli wiele grup w Internecie, gdzie wyrażaj± swoje niezadowolenie. Nazwy niektórych z nich to "82 mln przeciwko Boatengowi" czy "Anti-Boateng Group".

Ironi± losu jest, że 23-letni, urodzony w Berlinie piłkarz, prawdopodobnie (FIFA nie zakończyła jeszcze postępowania w sprawie narodowo¶ci piłkarza) weĽmie udział w mistrzostwach ¶wiata w RPA, reprezentuj±c barwy Ghany - grupowego przeciwnika reprezentacji Niemiec. Pikanterii dodaje fakt, że brat Kevina - Jerome, znalazł się we wstępnym składzie reprezentacji Joachima Loewa. Obie reprezentacje zmierz± się ze sob± 23 czerwca w Johannesburgu.

Ballack, dla którego byłyby to trzecie mistrzostwa ¶wiata, poddał się badaniom rezonansem magnetycznym w Monachium u lekarza drużyny narodowej Hansa-Wilhelma Muellera-Wolfartha. Badania nie pozostawiły złudzeń - wykryto uraz kostki, który wyeliminuje go z gry na co najmniej osiem tygodni. - Oczywi¶cie jestem bardzo zły, że nie zagram w RPA, ale w futbolu takie sytuacje się zdarzaj± - powiedział Ballack.

Prawnicy Ballacka rozważaj± oskarżenie Boatenga

- To nie było tylko brutalne wej¶cie w nogi przeciwnika. Wszystko było zaplanowane, a działanie Boatenga umy¶lne. Potwierdził to nawet jego ojciec, który publicznie przyznał, że jego syn miał porachunki z Ballackiem. Tu nie można mówić o przypadku - powiedział Michael Becker,  prawnik kapitana niemieckiej reprezentacji i zapowiedział, że sprawa jest już badana pod wszelkimi prawnymi aspektami. - Murawa nie jest miejscem, gdzie prawo nie obowi±zuje, a chyba z takiego założenia wyszedł Boateng - dodał Becker.

Przygotuj się na mundial, ¶ledĽ newsy o M¦ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: