MŚ 2010. Kevin-Prince Boateng w szerokiej kadrze Ghany

Milovan Rajevac, trener reprezentacji Ghany ogłosił 30-osobową, szeroką kadrę na mistrzostwa świata. Wśród powołanych znalazł się Kevin-Prince Boateng, mimo, że FIFA nie zakończyła jeszcze postępowanie w sprawie narodowości piłkarza.

Matką 23-letniego Boatenga jest Niemka, natomiast jego ojciec jest Ghańczykiem. Urodzony w Berlinie piłkarz rozegrał w młodzieżowej reprezentacji Niemiec 6 meczów. W pierwszej reprezentacji nie zadebiutował. Natomiast jego młodszy brat, Jerome jest bliski wyjazdu do RPA z drużyną Joachima Lowa. Ghana na mistrzostwach już w fazie grupowej zagra z Niemcami. Może więc dojść do sytuacji w której bracia zagrają na boisku przeciwko sobie. Aby tak się stało FIFA musi oficjalnie wyrazić zgodę na występ Kevina- Princa w reprezentacji " Czarnych Gwiazd".

W kadrze prowadzonej przez Milovana Rajevaca pojawili się również narzekający na uraz Michael Essien, oraz Stephen Appiah,piłkarz Bolonii, który długo pozostawał bez klubu.

Szeroka kadra Ghany na MŚ 2010:

Bramkarze: Richard Kingson, Daniel Agyei, Stephen Aholu, Stephen Adams

Obrońcy: Paintsil John, John Mensah, Samuel Inkoom, Hans Adu Sarpei, Rahim Ayew, Lee Addy, Isaac Vorsah, Jonathan Mensah, Eric Addo

Pomocnicy: Michael Essien, Asamoah Kwadwo, Emmanuel Agyemang-Badu, Anthony Annan, Sulley Muntari, Kevin-Prince Boateng, Quincy Owusu-Abeyie, Stephen Appiah, Andre Ayew, Kingston Laryea, Derek Boateng, Bernard Kumordzi, Draman Haminu

Napastnicy: Asamoah Gyan, Tagoe Prince, Dominic Adiyiah, Mathew Amoah

Więcej o: