MŚ 2010 uratują TVP Sport?

PRZEGLĄD PRASY. - TVP Sport została mocno przetrzebiona, ale przetrwa. Przynajmniej do mistrzostw świata - czytamy w 'Dzienniku Gazecie Prawnej'. Ostatnią deską ratunku dla stacji są rozgrywane w czerwcu i w lipcu piłkarskie mistrzostwa świata w RPA.

'Dziennik Gazeta Prawna' podaje kilka liczb, związanych z dotychczasową działalnością TVP Sport.pl.

- 0,2 proc. wynosi udział TVP Sport w rynku stacji telewizyjnych

- 89 mln zł wynosi budżet TVP Sport,

- 40 miesięcy istnieją na rynku,

Liczby po podsumowaniu nie zadowalają szefostwa TVP, jednak stacja na razie przetrwa - przynajmniej do MŚ 2010. Dlaczego? Rozwiązanie TVP Sport byłoby nieopłacalne w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w RPA, do których stacja ma wykupione prawa transmisyjne. Problemem są również odszkodowania, które musiałaby wypłacić w związku z zerwaniem wielu umów np. lidze żużlowej.

TVP Sport może na mundialu sporo zarobić. Udało jej się to podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver. Jak jednak donosi 'Dziennik Gazeta Prawna' nawet to może nie uratować stacji.

'Nawet jeśli szefostwo TVP Sport dzięki mundialowi zaimponuje swoim przełożonym zyskami, jej dalszy byt jest niepewny. Zapewne dojdzie do dalszego cięcia kosztów' - czytamy w gazecie.

Chcesz pojechać na Mistrzostwa Świata w RPA?- Weź udział w konkursie i wygraj przygodę życia! ?

Więcej o: