Stadiony MŚ 2010. Stadion Mbombela

Stadion Mbombela został wybudowany specjalnie na tegoroczny mundial w mieście Nelspruit w prowincji Mpumalanga na północy RPA. Może on pomieścić 46 tysięcy widzów. Najprawdopodobniej stanie się domowym boiskiem miejscowej drużyny Mpumalanga Black Aces. Na naturalnej murawie Mbombela Stadium odbędą się 4 mecze grupowe.

Swą nazwę stadion wziął od jednego z jedenastu oficjalnych języków używanych w RPA siSwati, którym posługuje się społeczność zamieszkująca Nelspruit. Mbombela oznacza dosłownie "wielu ludzi na małej przestrzeni"

Arena znajduje się ok. 12 kilometrów od centrum miasta, blisko lotniska. Osiemnaście pylonów podtrzymujących dach stadionu przypomina swym wyglądem żyrafy, które zamieszkują położony niedaleko Park Narodowy Krugera. Arena jest częścią kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą dwie hale, boisko do krykieta, gimnastyki oraz pasaż handlowy.

Po mundialu część górnego poziomu trybun ma zostać rozmontowana (ok. 6000 miejsc ). Powstanie z nich osobny stadion lekkoatletyczny

Mecze

16.06 13:30 Grupa H Honduras - Chile

20.06 16:00 Grupa F Włochy - Nowa Zelandia

23.06 20:30 Grupa D Australia - Serbia

25.06 16:00 Grupa G Korea Północna - Wybrzeże Kości

Słoniowej