Piłka nożna. Lukas Podolski zaatakował dziennikarza

- Ty i twoi koledzy dziennikarze macie niewyparzone gęby. Chciałbym zobaczyć jak pukasz do moich drzwi. No chodź! - taką wypowiedź Lukasa Podolskiego skierowaną do dziennikarza niemieckiej stacji DSF cytuje Niemiecka Agencja Prasowa (DPA). Po tych słowach piłkarz starał się podobno uderzyć reportera, który zasugerował mu wcześniej słabą formę w przegranym meczu towarzyskim z Argentyną

Lukas Podolski nie był zachwycony słowami dziennikarza niemieckiej stacji DSF. Christian Ortlepp po przegranym przez Niemcy meczu towarzyskim z Argentyną (0:1) zwrócił się do piłkarza w taki sposób:

- To nie był twój najlepszy występ w barwach Niemiec. Twoje najlepsze akcje miały prawdopodobnie miejsce na rozgrzewce przed spotkaniem - powiedział Podolskiemu dziennikarz.

Napastnik Koeln na te słowa reportera zareagował ostro.

- Masz niewyparzoną gębę, tak samo jak wszyscy twoi przyjaciele dziennikarze dookoła ciebie. Chciałbym zobaczyć jak pukasz do moich drzwi. Zapraszam - cytuje słowa Podolskiego Niemiecka Agencja Prasowa (DPA). Według niektórych źródeł piłkarz po tych słowach starał się uderzyć Ortleppa w twarz.

Mimo tego niemiecki reporter zbagatelizował całe zajście.

- Lukas zapewne nie zrozumiał dobrze moich słów i nieco przesadził z reakcją. Nie uderzył mnie jednak- czytamy wypowiedź Niemca na łamach 'Expressu'.

Po kilkunastu godzinach od zajścia na oficjalnej stronie internetowej Niemieckiej Federacji Piłkarskiej ukazała się rozmowa, w której Podolski przeprasza za swoje zachowanie.

- Wypowiedź dziennikarza sprowokowała mnie. W następstwie powiedziałem mu, co o tym myślę. Nie uderzyłem go. Jeśli przesadziłem, to przepraszam - powiedział Podolski.

Całą sytuację skomentował już trener kadry, Joachim Loew.

- Postawiliśmy sprawę jasno - Podolski musi się w przyszłości kontrolować. Oczywiście, że po porażce nasze wypowiedzi są często zbyt emocjonalne. Mimo tego, jego wybuch nie był niczym uzasadniony. Bardzo dobrze się stało, że tak szybko przeprosił za swoje zachowanie. Pochwalamy to - powiedział trener reprezentacji Niemiec.

W towarzyskim meczu Niemcy wypadły słabo. Zwycięskiego gola dla Argentyny zdobył w 45. minucie spotkania Gonzalo Higuain.

Argentyna wygrała z Niemcami po golu Higuaina ?

Więcej o: