Trapattoni: Powtórzenie meczu jest niemożliwe

Selekcjoner reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni z żalem przyznaje, że niemożliwe będzie powtórne rozegranie rewanżowego meczu barażowego z Francją. Włoch ma jedynie nadzieję, że władze FIFA przeproszą za ten incydent. Chce także zmiany przepisów dotyczących zasad rozgrywania baraży

- Zdaję sobie sprawę, że niemożliwym jest by mecz z Francją został powtórzony - mówi trener Irlandczyków. - Choć faktem jest, że każdy kibic na stadionie i przed telewizorami widział co się stało.

- Chciałbym jedynie, aby FIFA wyjaśniła wszystkim, jak mogła wybrać takiego sędziego do prowadzenie tak ważnego spotkania. na taki mecz powinien zostać wybrany lepszy arbiter - uważa Włoch.

Trapattoni ma też pomysł na to, jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości. - Mam pewną radę dla FIFA. Może w przyszłości powinna zmienić zasady dotyczące baraży. Niech będą rozgrywane dwa mecze, a po 90. minutach rewanżu niech nie będzie żadnych dogrywek.

- Myślę, że w życiu zdarzają się błędy. Widziałem już wiele takich sytuacji w futbolu, chyba już więc czas by zmienić zasady. Każdy sport traciłby w takich sytuacjach na wartości - to naruszałoby jego piękno i integralność.

Włoch nie zamierza jednak poprzestać na samych słowach. - Spotkam się z ludźmi z FIFA i poradzę im, aby w przyszłości rozgrywać od razu rzuty karne, bez dogrywki. Tak byłoby lepiej dla piłki - kończy selekcjoner Irlandii.

"Mecz ma zostać powtórzony" - żąda irlandzka federacja ?

Więcej o: