Internet kpi z Gianniego Infantino. Czy to był najgorszy rzut rożny w historii? [WIDEO]

Gianni Infantino stał się obiektem kpin po tym, jak w spektakularny sposób wykonał rzut rożny w spotkaniu charytatywnym. Szef FIFA był kapitanem zespołu, ale zdecydowanie nie brylował umiejętnościami. Wideo z jego udziałem podbija media społecznościowe.

Gianni Infantino wziął udział w meczu charytatywnym podczas mistrzostw świata w Katarze, o czym informuje portal Klix.ba. Hitem internetu stał się rzut rożny wykonywany przez szefa FIFA. Internauci byli bezlitośni. - Człowiek, który wykonuje taki rzut rożny, nie powinien znajdować się w pobliżu piłki, a co dopiero nią rządzić - pisał jeden z nich na Twitterze.

Zobacz wideo Rostkowski ocenił finał Marciniaka: Mecz Francja-Argentyna dobrze sędziowany przez Polaka

Gianni Infantino ośmieszył się wykonując rzut rożny

Gianni Infantino wykazał się wyjątkowymi "umiejętnościami" piłkarskimi. Szwajcar, który był kapitanem swojego zespołu, ustawił futbolówkę w narożniku boiska, następnie zrobił długi rozbieg i kopnął, uderzając ją niemal samym czubkiem buta. Piłka po zagraniu szefa światowej federacji piłkarskiej poleciała daleko poza pole gry. Film obejrzano ponad 2,5 miliona razy.

"Prawdziwy człowiek futbolu" - napisał jeden z internautów.

"Potrzebujemy prawdziwych ludzi zajmujących się piłką nożną. Nie żądnych władzy biurokratów zainteresowanych tylko tym, by stać się twarzą wszystkiego" - dodał inny. "Nie mylił się, kiedy powiedział: dzisiaj czuję się niepełnosprawny" - skomentował kolejny użytkownik Twittera.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tuż po zakończeniu turnieju w Katarze Infantino powrócił do pomysłu organizacji mistrzostw świata co trzy lata. Jak donoszą dziennikarze "Daily Mail", miał go do tego skłonić "komercyjny i sportowy sukces mistrzostw w Katarze". Tegoroczny mundial przyniósł FIFA rekordowe przychody w wysokości aż siedmiu miliardów euro. To niemal miliard więcej niż zebrano za mundial w Rosji w 2018 roku.

"Plan Infantino zakłada, że mistrzostwa świata będą organizowane co trzy lata. W trakcie pozostałych dwóch lat będziemy świadkami rozgrywek kontynentalnych, w tym m.in. mistrzostw Europy" - czytamy. Jak podkreśla redakcja, zmiany mogą zostać wprowadzone dopiero w 2030 roku, ponieważ kalendarz na lata 2024-2030 został już praktycznie zatwierdzony.

Więcej o: