Stadion finału MŚ jest już niepotrzebny. Nie odbędzie się na nim żaden mecz

Stadion Lusail zamieni się w szkołę? Sensacyjne informacje dochodzą z zagranicy. Obiekt, który dwa dni temu był gospodarzem finału mistrzostw świata, ma już nigdy nie być przeznaczony do celów sportowych. "Rozważane są różne opcje" - czytamy w "Süddeutsche Zeitung".

Katar wybudował na mistrzostwa świata siedem wielkich stadionów. Jak się okazuje, niektóre z nich mogą już nigdy więcej nie gościć piłkarzy. Jednym z obiektów, które raczej nie będą już spełniać funkcji sportowych jest stadion Lusail. Tam w niedzielę odbył się finał. Obiekt ma zostać całkowicie przebudowany.

Zobacz wideo Pożegnanie z mundialem w Katarze. Kulisy Argentyna-Francja

Stadion finału mistrzostw świata w Katarze nie będzie już potrzebny. Zostanie całkowicie przebudowany

Według informacji niemieckich mediów na stadionie Lusail już nigdy ma nie odbyć się mecz piłkarski. Obiekt ma zostać przebudowany i przeznaczony do innych celów. "Planowana jest konwersja. Jednak niewiele jest konkretów. Arena może pomieścić szkoły, sklepy spożywcze i gabinety lekarskie w przyszłości" - informuje ARD.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Inna niemiecka gazeta dodaje, że Katarczycy rozważają różne opcje. Obiekt ma jednak zostać całkowicie przebudowany. Przypomnijmy, że został on zbudowany specjalnie na katarski mundial, a na trybunach mogło zasiąść aż 80 tysięcy osób. 

WCup Poland Argentina Soccer Boom! Hitowy transfer Bereszyńskiego dopięty. "Operacja zakończona"

Podczas mundialu na Lusail rozegrano aż 10 spotkań, w tym to najważniejsze - finał między Argentyną a Francją.

Co dalej ze stadionem z kontenerów? Rozbiórka

Innym obiektem, który najprawdopodobniej nie będzie już Katarczykom do niczego przydatny, jest stadion 974, który był zbudowany z kontenerów. On ma zostać całkowicie rozebrany i sprzedany. Na ten moment najbliżej kupna są Urugwajczycy. Jak przekonują Katarczycy, za obiektem znajduje się piękna plaża, o czym więcej pisał Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl (TUTAJ). 

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta 5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Więcej o: