Mistrz świata i Europy podjął ostateczną decyzję. Wymowne oświadczenie

A jednak! Sergio Busquets odchodzi z reprezentacji Hiszpanii. "Po prawie 15 latach i 143 meczach nadszedł czas, by się pożegnać" - napisał 34-letni pomocnik w oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych.

Hiszpanie znowu, tak jak w Rosji, odpadli z mundialu już na etapie ćwierćfinału (po rzutach karnych wyeliminowało ich Maroko), więc Luis Enrique przestał być selekcjonerem. Hiszpanie wybrali już nowego selekcjonera. Został nim Luis de la Fuente, który w ostatnich latach prowadził młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii. Nowy selekcjoner już na pierwszej konferencji prasowej zabrał głos na temat Sergio Busquetsa.

Zobacz wideo Sport.pl FIGHT:

- Cieszę się także, że Busquets [34 lata] chce kontynuować karierę, bo on żyje futbolem. Nie przeszłością, ale teraźniejszością i przyszłością. I myślę, że wciąż ma wiele do zaoferowania hiszpańskiemu futbolowi - oświadczył de la Fuente. Ale szybko okazało się, że jest inaczej.

"Sergio Busquets odchodzi z reprezentacji Hiszpanii. W najbliższych miesiącach zdecyduje o swojej przyszłości klubowej. Zostanie w Barcelonie lub trafi do Interu Miami" - poinformował Fabrizio Romano. Jego informacje szybko potwierdził sam zawodnik, który o decyzji napisał w mediach społecznościowych. 

"Chciałbym ogłosić, że po prawie 15 latach i 143 meczach nadszedł czas, aby pożegnać się z drużyną narodową. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy towarzyszyli mi w tej długiej podróży. Od Vicente del Bosque, który dał mi możliwość startu, po Luisa Enrique za to, że sprawiał mi radość do ostatniej sekundy, a także podziękować Julenowi Lopeteguiemu, Fernando Hierro i Robertowi Moreno za zaufanie, a także całemu sztabowi" - zaczął pożegnanie Sergio Busquets. 

Pomocnik podziękował też kolegom z drużyny, kibicom oraz rodzinie, które "wspierała go w każdym momencie, a zwłaszcza wtedy, gdy sprawy nie potoczyły się tak, jak oczekiwaliśmy". Busquets dopisał też, że przygoda z reprezentacją Hiszpanii była dla niego zaszczytem, a to, co doświadczył w kadrze, było dla niego "wyjątkowym, niezapomnianym i historycznym doświadczeniem".

Oświadczenie Sergio Busquetsa o zakończeniu kariery reprezentacyjnej.Oświadczenie Sergio Busquetsa o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. screen Instagram

Wychowanek Barcelony zadebiutował w kadrze w 2009 roku. Już 12 miesięcy później świętował złoto mundialu, a w 2012 roku wygrał Euro. W reprezentacji rozegrał 142 mecze. Kultowe trio Xavi - Andres Iniesta - Busquets wielkie sukcesy świętowało także w Barcelonie, z którą wygrał m.in. osiem mistrzostw Hiszpanii i zdobył trzy Ligi Mistrzów. Za pół roku wygasa jego umowa z Barceloną.

Co z Ramosem?

Wróćmy do kadry Hiszpanii. Co oznacza zmiana selekcjonera? Być może do drużyny wróci jej stary lider.

- Nie rozmawiałem jeszcze z żadnym zawodnikiem, bo to nie jest ten moment. Znam ich i oni znają mnie, porozmawiamy, kiedy nadejdzie odpowiedni czas. Postaram się wydobyć z każdego gracza to, co najlepsze, czytać grę tak, aby Pedri i Gavi czuli się jeszcze bardziej komfortowo. Na pewno przed nikim nie zamykam drzwi. Sergio Ramos może wrócić do kadry, ale wszystko zależy od jego formy - zapowiedział nowy selekcjoner.

Sergio Ramos, 36-letni stoper PSG, ma na koncie 180 spotkań w kadrze, a w gablocie z trofeami m.in. dwa mistrzostwa Europy oraz wygrany mundial. Ostatni raz w reprezentacji zagrał jednak w marcu 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.