Hakimi i Mbappe na MŚ mieli się nawzajem "zniszczyć". Tymczasem po meczu... [WIDEO]

Kylian Mbappe i Achraf Hakimi już kilka miesięcy temu przewidzieli, że ich reprezentacje spotkają się podczas mistrzostw świata w Katarze. Piłkarze PSG deklarowali wówczas, że będą musieli się nawzajem "zniszczyć". O agresji nie było jednak mowy. Obejrzeliśmy natomiast piękne obrazki.

Kylian Mbappe i Achraf Hakimi na początku 2022 roku zjawili się wraz z resztą drużyny Paris Saint-Germain w Katarze, gdzie mieli okazję obejrzeć Education City Stadium, jedną z aren mistrzostw świata. Wówczas obaj piłkarze żartowali, że ich reprezentacje spotkają się na turnieju. Jak się okazało, mieli nosa, gdyż Francja i Maroko zmierzyły się w półfinale. 

Zobacz wideo Francja w finale! Wielkie emocje na deser. Messi czy Mbappe?

Kylian Mbappe i Achraf Hakimi mieli się "zniszczyć" na mundialu. Tymczasem pokazali światu prawdziwą przyjaźń

Mbappe deklarował wówczas, że będzie musiał "zniszczyć" Hakimiego. - 40 tysięcy ludzi obejrzy nasz mecz z Tunezją. Mam nadzieję, że wygramy, a potem spotkamy się z Marokiem. I będę musiał zniszczyć mojego przyjaciela. To złamie mi trochę serce, ale trudno, taki jest futbol - powiedział. Marokańczyk szybko odpowiedział koledze. - To ja skopię jego - rzucił. Nagranie całej sytuacji można obejrzeć poniżej.

 

WCup France Morocco SoccerFrancuzi dokonali rzadkiej sztuki. Pierwszy taki sukces na MŚ od 20 lat

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Do przewidzianego przez gwiazdorów pojedynku doszło w środę, 14 grudnia. Obaj biegali po tej samej stronie boiska - Mbappe jako lewoskrzydłowy Francji, a Hakimi jako wahadłowy Maroka. O agresji między zawodnikami nie było mowy. Rywalizacja toczyła się zgodnie z duchem fair play. Finalnie górą z tego starcia wyszedł Mbappe, gdyż Francja wygrała 2:0 i zapewniła sobie awans do wielkiego finału mundialu w Katarze. Maroko na pocieszenie zostaje mecz o 3. miejsce. 

Po ostatnim gwizdku przyjaciele z PSG spotkali się na murawie. Wymieniali uściski i uprzejmości. Nie zabrakło tradycyjnej wymiany koszulek. 

Co ciekawe panowie spotkali się także jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Nagranie z ich powitania szybko stało się hitem sieci. W tunelu prowadzącym na murawie przywitali się oryginalnym uściskiem dłoni, a uśmiech nie schodził im z twarzy. 

Finał MŚ w Katarze Francja - Argentyna odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia o godzinie 16. Dzień wcześniej o tej samej porze w meczu o trzecie miejsce Maroko zagra z Chorwacją.

WCup France Morocco SoccerMaroko dumne po meczu z Francją. "Epicka podróż"

Więcej o: