Trener Maroka komentuje mecz z Francją w półfinale MŚ 2022

- Na tym poziomie, gdy popełniasz błąd, płacisz za to - w ten sposób Walid Regragui, selekcjoner reprezentacji Maroka podsumował mecz z Francją (0:2) w półfinale mundialu. Jednocześnie podkreślił, że jego zespół celuje w zdobycie brązowego medalu.

Reprezentacja Maroka okazała się jedną z największych rewelacji mistrzostw świata w Katarze. W fazie grupowej udało jej się awansować kosztem Belgów, brązowych medalistów ostatniego mundialu. W 1/8 finału okazała się lepsza od Hiszpanii (0:0, 3:0 w rzutach karnych), a w ćwierćfinale pokonała Portugalię (1:0). Dzięki temu jako pierwsza w historii drużyna z Afryki awansowała do półfinału .

Zobacz wideo Jak dziennikarze odbierają swoje bilety w Katarze? Wszystko jest zautomatyzowane

Regragui podsumował mecz Maroka z Francją. "To było dla nas za dużo"

W spotkaniu 1/2 finału Marokańczykom przyszło mierzyć się z Francuzami, którzy wysoko postawili poprzeczkę. Bramki Theo Hernandeza oraz Randala Kolo Muaniego sprawiły, że obrońcy tytułu z 2018 roku zwyciężyli 2:0.

Na pomeczowej konferencji prasowej Walid Regragui, selekcjoner afrykańskiego zespołu, wymienił kilka aspektów, które zadecydowały o porażce. - Daliśmy z siebie wszystko, ale kontuzje nie pomogły, to było dla nas trochę za dużo. Poza tym źle zaczęliśmy mecz. Na tym poziomie, gdy popełniasz błąd, płacisz za to. Mieliśmy dużo strat, było ich zbyt dużo, abyśmy mogli wejść do finału - ocenił.

Regragui starał się też szukać pozytywów. Według niego już samo to, że Marokańczycy znaleźli się w strefie medalowej, jest ogromnym sukcesem. - To nie odbiera niczego z tego, co zrobiliśmy. Ten "mały finał" (mecz o trzecie miejsce - red.) będzie wymagający psychicznie. Przede wszystkim damy pograć tym, którzy dotychczas nie występowali. Każdy musi mieć swój wkład. Chcemy zająć trzecie miejsce - dodał. 

Marokański trener podkreślił, że ten mecz należy postrzegać nie tylko przez pryzmat występu piłkarzy. - Najważniejsze było, aby pokazać się z dobrej strony, naszych wspaniałych kibiców i wspaniałe wartości. Będziemy musieli pracować jeszcze ciężej, aby osiągnąć najwyższy poziom, ale myślę, że nie jesteśmy od tego daleko - podsumował. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W spotkaniu o trzecie miejsce reprezentacja Maroka zmierzy się z Chorwacją, zostanie ono rozegrane w sobotę o godzinie 16 czasu polskiego. Relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: