Fenomen. Jeden klub ma piłkarza w finale MŚ bez przerwy od 40 lat

Reprezentacja Argentyny pokonała 3:0 reprezentację Chorwacji i zameldowała się w finale mistrzostw świata w Katarze. Tym samym napastnik Lautaro Martinez ma szansę przedłużyć serię trwającą od 1982 roku, podczas której przynajmniej jeden piłkarz Interu Mediolan gra w meczu o Puchar Świata.

Reprezentacja Argentyny wygrala 3:0 z Chorwacją i zagra w finale mundialu już po raz szósty w historii, ale ten mecz może być również kontynuacją imponującej serii Interu Mediolan. Jeśli w spotkaniu zagra Lautaro Martinez, to będzie 11. raz z rzędu, kiedy zawodnik tego klubu wybiegnie na boisko w finale najważniejszego turnieju

Zobacz wideo Fanka z Chorwacji nie mogła wyjść ze stadionu!

Inter Mediolan z niesamowitą serią w finałach mistrzostw świata. Lautaro Martinez nadzieją na jej przedłużenie

Passa piłkarzy Interu Mediolan w finale mistrzostw świata trwa nieprzerwanie od 1982 roku. Wtedy to, podczas mundialu w Hiszpanii, na boisku meldowało się trzech włoskich zawodników: Beppe Bergomi, Gabriele Oriali i Alessandro Altobelli. Ostatni z nich zdobył nawet bramkę, a Włochy wygrały 3:1 z Republiką Federalną Niemiec. Na kolejnych dwóch mundialach to właśnie niemieccy zawodnicy Interu uzupełniali mecz finałowy. Z kolei w 1994 roku wystąpił w nim kolejny Włoch - Nicola Berti. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W 1998 roku na boisku meldowali się Francuz Youri Djorkaef oraz legendarny Ronaldo. Brazylijczyk zagrał w finale również cztery lata później. W 2006 roku jednym przedstawicielem Interu był Włoch Marco Materazzi. W 2010 roku był to Holender Wesley Sneijder, w 2014 Argentyńczyk Podrigo Palacio, a przed czterema laty dwóch Chorwatów - Ivan Perisić i Marcelo Brozović. Drugi z nich nadal pozostaje piłkarze włoskiego klubu, więc gdyby to Chorwacja awansowała do finału, to on mógłby być kontynuatorem mediolańskiej serii. 

Może nim zostać jednak Lautaro Martinez. Oczywiście będzie on musiał znaleźć się na boisku, a nie tylko spędzić spotkanie na ławce rezerwowych. Do tej pory zagrał na mundialu pięć spotkań, w których zgromadził 221 minut, ale nie zdobył ani jednego gola. W meczu z Chorwacją selekcjoner Lionel Scaloni przez cały czas trzymał go na ławce rezerwowych, po raz pierwszy od startu turnieju. 25-latek nie tylko będzie mógł kontynuować serię Interu Mediolan z występami w finale, ale również będzie mógł przełamać inną, niezbyt pozytywną passę. Ostatnim piłkarzem Interu, który wygrał mundial był Marco Materazzi w 2006 roku. Kolejne trzy finały mediolańczycy przegrywali. 

Piłkarze, którzy tworzyli serię Interu Mediolan w finałach mistrzostw świata: 

  • 1982: Beppe Bergomi, Gabriele Oriali, Alessandro Altobelli (Włochy)
  • 1986: Karl-Heinz Rummenigge (RFN)
  • 1990: Andrea Brehme, Jurgen Klinsmann, Lothar Matthaeus (RFN)
  • 1994: Nicola Berti (Włochy)
  • 1998: Youri Djorkaeff (Francja), Ronaldo (Brazylia)
  • 2002: Ronaldo (Brazylia)
  • 2006: Marco Materazzi (Włochy)
  • 2010: Wesley Sneijder (Holandia)
  • 2014: Rodrigo Palacio (Argentyna)
  • 2018: Marcelo Brozović, Ivan Perisić (Chorwacja)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.