Polacy mogą poprowadzić finał MŚ! Zostają w Katarze do końca mundialu

Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki najprawdopodobniej posędziują jeden z najważniejszych meczów mistrzostw świata! Jak poinformował portal TVP Sport, Polacy zostają w Katarze do końca mundialu, co zwiększa ich szanse nawet na finał turnieju!

Na mistrzostwach świata w Katarze było 36 sędziów głównych. Po 1/8 finału na miejscu zostało ich tylko 20. Wśród nich Szymon Marciniak i jego asystenci: Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. Media spekulowały, że wyróżnienie dla polskich arbitrów zwiastowało wyznaczenie ich na jeden z ćwierćfinałów.

Zobacz wideo Giroud znów poprowadzi Francję do mistrzostwa?

Polacy zebrali bardzo dobre oceny za dwa mecze, które do tej pory prowadzili. Były to mecze Francja - Dania w fazie grupowej oraz Argentyna - Australia w 1/8 finału. Ćwierćfinału Marciniak i jego asystenci jednak nie sędziowali.

Rewelacja mundialu przyćmiła największe gwiazdy. Giganci ustawiają się w kolejceRewelacja mundialu przyćmiła największe gwiazdy. Giganci ustawiają się w kolejce

- To bardzo dobra wiadomość. Prawdopodobnie jest szykowany na półfinał. Trudno, żeby sędziował mecz po meczu. Mam nadzieję, że nie zapeszyłem. Po ostatnim spotkaniu publicznie zapowiedziałem, że według mnie Szymon dostanie półfinał albo mecz o trzecie miejsce. Byłby idealny na półfinałową parę europejską - mówił Sport.pl Marcin Borski, były sędzia międzynarodowy.

Marciniak i jego asystenci zostają w Katarze do końca mundialu!

Słowa Borskiego, przynajmniej częściowo, się potwierdziły. Wiadomo, że z 20 wspomnianych sędziów części już nie ma w Katarze. Kolejna grupa opuści ten kraj w poniedziałek. Według ustaleń TVP Sport na miejscu zostaną m.in. Marciniak i jego asystenci!

Oznacza to, że Polacy poprowadzą jeden z najważniejszych meczów mistrzostw świata. Będzie to albo jeden z półfinałów, albo jedno ze spotkań o medal! W niedzielę poznamy obsadę meczu Argentyna - Chorwacja, a prawdopodobnie w poniedziałek dowiemy się, kto posędziuje spotkanie Francji z Marokiem. Chociaż stuprocentowej pewności jeszcze nie ma, to wszystko wskazuje na to, że Marciniaka i jego zespół czeka kolejne wielkie wyróżnienie.

Jan Błachowicz, Szamil AlibatyrowTrener rywala Błachowicza wściekły po werdykcie. "UFC nie chce mistrzów z Rosji"

Tylko w poprzednim sezonie Polacy sędziowali półfinał Ligi Mistrzów między Liverpoolem i Villarrealem oraz ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy między Marsylią i PAOK-iem Saloniki. Na MŚ w 2018 r. Marciniak i jego asystenci prowadzili dwa mecze fazy grupowej: Argentyna - Islandia (1:1) oraz Niemcy - Szwecja (2:1).

Więcej o: