"Piłka meczowa" dla Portugalii. Reakcja Marokańczyka bezcenna. Nie wytrzymał [WIDEO]

Pepe mógł uratować reprezentację Portugalii przed odpadnięciem z mistrzostw świata. Mógł, ale w doliczonym czasie gry zmarnował doskonałą okazję i jego reprezentacja przegrała z Marokiem 0:1. Środkowy obrońca za swoją pomyłkę otrzymał nietypowe podziękowania.

Do kolejnej sensacji doszło w trakcie piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Maroka, po wyeliminowaniu w grupie Belgii, a w 1/8 finału Hiszpanii, w ćwierćfinale poradziła sobie z Portugalią, pokonując ją 1:0.

Zobacz wideo Co ze stadionem z kontenerów? Cała prawda o obiekcie 974 w Katarze

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 42. minucie. Po dośrodkowaniu Yahyi Attiata-Allaha jedynego gola dla Maroka strzelił Youssef En Nesyri. Chociaż przez całą drugą połowę Portugalczycy naciskali na przeciwników, to ostatecznie nie udało im się doprowadzić do remisu.

Jedną z najlepszych okazji do tego miał Pepe. W siódmej z ośmiu doliczonych do drugiej połowy minut środkowy obrońca spudłował z bliskiej odległości. Z lewej strony piłkę w pole karne Maroka dośrodkował Rafael Leao, a Pepe nie trafił do bramki uderzeniem głową.

Kuriozalne podziękowania dla Pepe

Kiedy Portugalczyk mocno przeżywał pudło, podziękować za nie postanowił mu przeciwnik. Do Pepe podszedł środkowy obrońca reprezentacji Maroka - Jawad El Yamiq - który z ulgą ucałował Portugalczyka w głowę. Sytuację wychwyciły telewizyjne kamery.

Marokańczycy przeszli do historii mistrzostw świata. Drużyna Hoalida Regraguiego jako pierwszy zespół z Afryki zagra w półfinale mundialu. W nim Marokańczycy zagrają ze zwycięzcą pary Anglia - Francja. Początek tego meczu o 20:00. W innym półfinale Argentyna zagra z Chorwacją.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane we wtorek i środę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.