"Piłka meczowa" dla Portugalii. Reakcja Marokańczyka bezcenna. Nie wytrzymał [WIDEO]

Pepe mógł uratować reprezentację Portugalii przed odpadnięciem z mistrzostw świata. Mógł, ale w doliczonym czasie gry zmarnował doskonałą okazję i jego reprezentacja przegrała z Marokiem 0:1. Środkowy obrońca za swoją pomyłkę otrzymał nietypowe podziękowania.

Do kolejnej sensacji doszło w trakcie piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Maroka, po wyeliminowaniu w grupie Belgii, a w 1/8 finału Hiszpanii, w ćwierćfinale poradziła sobie z Portugalią, pokonując ją 1:0.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 42. minucie. Po dośrodkowaniu Yahyi Attiata-Allaha jedynego gola dla Maroka strzelił Youssef En Nesyri. Chociaż przez całą drugą połowę Portugalczycy naciskali na przeciwników, to ostatecznie nie udało im się doprowadzić do remisu.

Vinicius JuniorTak Vinicius zareagował po klęsce. Załamany powtarzał tylko jedno pytanie [WIDEO]

Jedną z najlepszych okazji do tego miał Pepe. W siódmej z ośmiu doliczonych do drugiej połowy minut środkowy obrońca spudłował z bliskiej odległości. Z lewej strony piłkę w pole karne Maroka dośrodkował Rafael Leao, a Pepe nie trafił do bramki uderzeniem głową.

Kuriozalne podziękowania dla Pepe

Kiedy Portugalczyk mocno przeżywał pudło, podziękować za nie postanowił mu przeciwnik. Do Pepe podszedł środkowy obrońca reprezentacji Maroka - Jawad El Yamiq - który z ulgą ucałował Portugalczyka w głowę. Sytuację wychwyciły telewizyjne kamery.

Marokańczycy przeszli do historii mistrzostw świata. Drużyna Hoalida Regraguiego jako pierwszy zespół z Afryki zagra w półfinale mundialu. W nim Marokańczycy zagrają ze zwycięzcą pary Anglia - Francja. Początek tego meczu o 20:00. W innym półfinale Argentyna zagra z Chorwacją.

Rozpacz Neymara po przegranym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata pomiędzy Chorwacją a Brazylią na stadionie Education City Stadium w Al Rayyan."Jestem psychicznie zniszczony". Neymar podzielił się swoimi emocjami

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane we wtorek i środę.