Ronaldo szybko uciekł do szatni. Cały świat i tak zobaczył, jak pęka mu serce [WIDEO]

Cristiano Ronaldo nie wytrzymał. Po tym jak Portugalia przegrała z Marokiem 0:1, udał się błyskawicznie do szatni i zalał się w łzami.

Była 42. minuta, gdy Maroko wyszło na prowadzenie. Yahia Attiyat Allah dośrodkował w pole karne w stronę Youssefa En-Nesyriego, a napastnik Sevilli wygrał walkę w powietrzu ze stoperem Rubenem Diasem i bramkarzem Diogo Costą, dzięki czemu strzelił gola. Za utratę bramki Portugalczycy mogą winić bramkarza, który wyszedł do dośrodkowanej piłki, ale nie był w stanie nawet dosięgnąć piłki. Więcej goli w tym meczu nie padło. Tym samym Maroko zostało pierwszą afrykańską drużyną, która awansowała do półfinału.

Wszystko wskazuje, że oglądaliśmy ostatni mecz Cristiano Ronaldo na mundialu, bo były zawodnik Manchesteru United już za dwa miesiące będzie obchodził 38. urodziny. Portugalczyk rozegrał 196 meczów w kadrze, w tym aż 21 na mundialach. Strzelał gole w 2006, 2010, 2014, 2018 i 2022 roku. W Katarze strzelił tylko jednego gola. W meczu z Marokiem pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie, ale nie zdołał niczego wielkiego pokazać. Po ostatnim gwizdku szybko udał się do szatni i zalał się łzami.

Maroko w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Anglia - Francja. Początek tego meczu w sobotę o godz. 20. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE. W pierwszym półfinale Argentyna zmierzy się z Chorwacją.

Maroko - Portugalia 1:0 (1:0)

• Bramka: En Nesyri (42.)
  • Maroko: Bono - Hakimi, El Yamiq, Saiss (57. Dari Ż), Attiat-Allah - Amrabat - Ounahi, Amallah (65. Cheddira Ż CZ) - Ziyech (82. Aboukhlal), En Nesyri (65. Benoun), Boufal (82. Jabrane).
  • Portugalia: Costa - Dalot (79. Horta), Pepe, Dias, Guerreiro (51. Cancelo) - Neves (51. Cristiano Ronaldo) - Otavio (69. Vitinha Ż), Bernardo Silva - Fernandes, Ramos (69. Leao), Felix.