Jest decyzja ws. Cristiano Ronaldo przed meczem Maroko - Portugalia

Cristiano Ronaldo, gwiazdor reprezentacji Portugalii, drugi mecz z rzędu na mistrzostwach świata w Katarze rozpocznie na ławce rezerwowych. Początek ćwierćfinału MŚ: Portugalia - Maroko w sobotę o godz. 16. Relacja na żywo na Sport.pl.

Cristiano Ronaldo w meczach fazy grupowej mundialu w Katarze wychodził w podstawowym składzie. Najpierw grał 87 minut w wygranym 3:2 starciu z Ghaną i zdobył nawet gola z rzutu karnego. Potem wystąpił 81 minut w pojedynku z Urugwajem i 64 z Koreą Południową.

Cristiano Ronaldo znów na ławce

Jego problemy z grą w Katarze rozpoczęły się od fazy pucharowej. Najpierw w meczu 1/8 finału ze Szwajcarią na boisku pojawił się dopiero w 73. minucie. - Jedyna rozmowa, jaką odbyliśmy, miała miejsce w dniu meczu i wyjaśniłem mu, dlaczego nie zagra. Wyjaśniłem mu, żeby się nie zdziwił. Zaprosiłem go do swojego biura i powiedziałem: "Słuchaj, nie będziesz zaczynał, myślę, że będziesz bardzo ważny, ale pod względem strategii lepiej, jeśli nie będziesz grał od początku" - powiedział Fernando Santos, trener Portugalii.

Teraz Cristiano Ronaldo usiadł na ławce również w pojedynku ćwierćfinałowym z reprezentacją Maroka. W ataku trener Portugalii znów zaufał 21-letniemu napastnikowi Goncalo Ramosowi. Napastnik Benfiki był bohaterem starcia ze Szwajcarią, kiedy popisał się hat-trickiem. Obok Ramosa w ofensywie zagrają Joao Felix i Bruno Fernandes.

Oprócz Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych Portugalczyków jest jeszcze trzech napastników: Andre Silva, Ricardo Horta i Rafael Leao.

Cristiano Ronaldo dotychczas w reprezentacji Portugalii zagrał 195 meczów. Zdobył 118 bramek i miał 43 asysty. Wciąż czeka na sukces na mistrzostwach świata. Najbliżej zdobycia medalu w tej imprezie był w 2006 roku na MŚ w Niemczech. Wtedy Portugalczycy zajęli czwarte miejsce. W meczu o brąz przegrali z gospodarzami turnieju 1:3.

Początek meczu Portugalia - Maroko w sobotę o godz. 16. O godz. 20 ostatni ćwierćfinału mundialu: Francja - Anglia. Relacja na żywo z obu tych spotkań na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE. Zwycięzcy tych dwóch pojedynków utworzą drugą parę półfinałową. W pierwszej Argentyna zmierzy się z Chorwacją.

• Skład Portugalii: Costa - Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro - Neves - Otavio, Bernardo Silva - Fernandes, Ramos, Felix.
  • Skład Maroka: Bono - Hakimi, El Yamiq, Saiss, Attiat-Allah - Amrabat - Ounahi, Amallah - Ziyech, En Nesyri, Boufal.