Messi nie wytrzymał. Po meczu wypalił do rywala: "Na co się patrzysz, głupku?"

Piątkowy ćwierćfinał mistrzostw świata Argentyna - Holandia (2:2, k. 4:3) miał więcej niż jedną dogrywkę. - Na co się patrzysz, głupku? Spadaj stąd raz, dwa - powiedział w strefie mieszanej Leo Messi, zaczepiany przez jednego z Holendrów. Zachowanie Argentyńczyka nagrała kamera telewizji TyC Sports.

Argentyna zagra z Chorwacją w pierwszym z półfinałów mistrzostw świata w Katarze. Mistrzowie Ameryki Południowej w piątkowy wieczór byli wyraźnie lepsi od Holandii, ale wyeliminowali ją dopiero po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry "Albicelestes" prowadzili już 2:0, by w samej końcówce stracić dwie bramki i zostać zmuszonym do rozegrania dogrywki oraz rzutów karnych. W nich lepsza okazała się Argentyna, która zwyciężyła 4:3.

Spotkanie Argentyny z Holandią obfitowało w sporą ilość prowokacji i brzydkich zachowań z obu stron. Swoje trzy grosze do tego dorzucił kontrowersyjny hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz, który chcąc być głównym aktorem piątkowego widowiska, zupełnie stracił nad nim kontrolę i koniec końców pokazał piłkarzom obu drużyn 16 żółtych kartek i jedną czerwoną (obejrzał ją Denzel Dumfries za swoje zachowanie już po serii rzutów karnych).

"Na co się patrzysz, głupku?" Messi nie wytrzymał po meczu z Holandią

Jeszcze długo po zakończeniu meczu piłkarzom obu zespołów towarzyszyły duże, również niezdrowe emocje. Tego przykładem jest Leo Messi, wybrany MVP spotkania, który przeciwko Holandii strzelił gola i zaliczył niezwykle efektowną asystę.

Już w strefie mieszanej lider Argentyńczyków, zaczepiany przez jednego z Holendrów, odpalił do niego: - Na co się patrzysz, głupku? Spadaj stąd raz, dwa. Jego słowa zostały zarejestrowane przez kamery argentyńskiej telewizji TyC Sports.

Mateu LahozMecz Holandia - Argentyna miał jednego antybohatera. "Dym jak cholera"

Do kogo zwrócił się Messi? Zdaniem portalu telewizji TyC Sports, adresatem jego słów był Wout Weghorst, którego dwa gole dały Holandii dogrywkę i z którym Messi miał kilka konfrontacji w trakcie tego meczu.

35-letnia gwiazda PSG dała upust swoim emocjom również w kierunku sędziego Antonio Mateu Lahoza oraz trenera Holandii Louisa Van Gaala.

- Nie chcę rozmawiać na temat sędziego, ponieważ nie możesz być wtedy szczery. Jeśli komentujesz sędziowanie, to czeka cię kara. FIFA powinna coś z tym zrobić. Nie można wyznaczać sędziego, który nie jest w stanie sprostać zadaniu - grzmiał Messi w sprawie Mateu Lahoza.

Nie mniej oberwało się także Van Gaalowi. - Jego przedmeczowe komentarze były wyrazem braku szacunku, holenderscy piłkarze w trakcie meczu mieli za dużo do powiedzenia. (...) Wycierpieliśmy w tym meczu niesprawiedliwie wiele. Van Gaal próbuje wmówić ludziom, że jego drużyny grają w piłkę, a wpuścił na boisko wieżowców, by grać na nich lagi - stwierdził Argentyńczyk.

Mecz półfinałowy mistrzostw świata Argentyna - Chorwacja odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego na Lusail Stadium. Relacja na żywo na Sport.pl.