Pele przesłał specjalną wiadomość Mbappe ze szpitala. "Dziękuję, przyjacielu!"

Kylian Mbappe w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Polską pobił ponad 60-letni rekord Pelego. Legendarny Brazylijczyk cieszy się z osiągnięcia Francuza i osobiście mu pogratulował. "Cieszę się, że pobiłeś kolejny mój rekord na tych mistrzostwach, przyjacielu!" - napisał na Twitterze.

Kylian Mbappe 3 grudnia we wpisie na Twitterze poprosił kibiców o modlitwę za Pelego, który 29 listopada trafił do szpitala w Sao Paulo. Dzień później Francuz wystąpił w meczu 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko Polsce i poprowadził swoją reprezentację do zwycięstwa 3:1. Strzelił dwa gole i asystował przy trafieniu Oliviera Giroud. Przy okazji pobił też 64-letni rekord, który należał właśnie do Pelego. W wieku 23 lat i 349 dni został najmłodszym zawodnikiem, któremu udało się zdobyć pięć goli w fazie pucharowej MŚ. Do dwóch tegorocznych trafień trzeba doliczyć trzy na poprzednich mistrzostwach świata w Rosji (2018), które Francja wygrała, pokonując w finale Chorwację (4:2). Jedno z trafień należało właśnie do Mbappe.

Zobacz wideo Sérgio Batata: W Brazylii w końcu głośno zaczyna się mówić, że jesteśmy faworytem do złota

Pele pogratulował Kylianowi Mbappe. Cieszy się, że Francuz bije jego rekordy

Sukces Mbappe nie umknął uwadze Pelego. Brazylijczyk, choć nadal przebywa w szpitalu, czuje się podobno znacznie lepiej. Postanowił zatem odpowiedzieć na serdeczny wpis Mbappe, a także odpowiedzieć na utratę imponującego rekordu. Jak się okazuje, 82-latek niezwykle cieszy się z sukcesów młodszego kolegi i osobiście mu pogratulował. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Dziękuję Kylianie Mbappe. Cieszę się, że pobiłeś kolejny mój rekord na tych mistrzostwach, przyjacielu!" - napisał. 

Warto dodać, że to niejedyny rekord Pelego, jaki przy okazji mundialu w Katarze pobił Kylian Mbappe. Francuz, strzelając dwa gole przeciwko Polsce, został rekordzistą pod względem liczby zdobytych bramek na MŚ przed 24. rokiem życia. W tej chwili ma ich na koncie już dziewięć. Pele dzierżył ten rekord przez sześćdziesiąt lat (od 1962 roku) z siedmioma bramkami. 

Pele, a właściwie Edson Arantes do Nascimento, uważany jest za jedną z największych legend brazylijskiego i światowego futbolu. Z kadrą "Canarinhos" trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza świata (1958, 1962 i 1970). Jest też najlepszym strzelcem w historii reprezentacji z 77 bramkami. Do jego wyniku zbliżył się dopiero Neymar, który ma aktualnie 75 goli. W 2000 roku został wybrany najlepszym piłkarzem wszech czasów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.