Ujawniono nazwiska sędziów w 1/4 finału MŚ. Wielka szansa dla Marciniaka

Według informacji podanych przez portal Meczyki.pl Szymon Marciniak może liczyć na wielkie wyróżnienie. Polak nie będzie sędziował ćwierćfinałów mundialu, ale za to ma być szykowany na jeden z półfinałów, mecz o trzecie miejsce lub wielki finał mistrzostw świata.

Na mundial w Katarze FIFA desygnowała 36 arbitrów głównych, 69 asystentów oraz 24 sędziów VAR. Wśród nich znalazła się delegacja z Polski, w której znaleźli się: sędzia główny Szymom Marciniak oraz jego asystenci Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a także sędzia VAR Tomasz Kwiatkowski. Wszyscy z nich pozostali w Katarze, co oznacza, że znaleźli się w gronie arbitrów najbardziej cenionych przez światową organizację.

Zobacz wideo Tak wygląda katarski sklep z sokołami. Przywiązane, łapane do siatek. Rozrywka bogaczy

Szymon Marciniak będzie sędziował finał mistrzostw świata w Katarze?

Zdaniem portalu Meczyki.pl, istnieje duże prawdopodobieństwo, że polski arbiter Szymon Marciniak będzie sędziował najważniejszy mecz na mundialu w Katarze.

- Szymon Marciniak nie posędziuje żadnego ze spotkań ćwierćfinałowych na tegorocznym mundialu. Jednak nie oznacza to, że światowa federacja go nie ceni i turniej został dla niego zakończony. Absolutnie. FIFA planuje wyznaczyć go jeszcze na jeden mecz, a po piątkowych i sobotnich meczach zostaną przecież tylko cztery. Półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz wielki finał mistrzostw świata - czytamy na stronie polskiego portalu.

Szymon Marciniak do tej pory poprowadził w Katarze dwa spotkania. Do jego sędziowania w meczach Dania - Francja oraz Argentyna - Australia nie było żadnych zarzutów, więc pozostaje on na mistrzowskim turnieju do końca. FIFA pożegnała już m.in. Słoweńca Slavko Vincicia i Niemca Daniela Sieberta, z których pracy nie byli zadowoleni obserwatorzy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Głównymi kandydatami do sędziowania najważniejszego meczu są Włoch Daniele Orsato oraz Hiszpan Mateu Lahoz. Za Lahozem przemawia argument, że Orsato prowadził mecz otwarcia turnieju, a z reguły jeden arbiter nie sędziuje dwóch tak ważnych wydarzeń na jednych mistrzostwach. 

Lista sędziów, którzy pozostają na mundialu w Katarze: 

  • Azja: Abdullrahman Al Jassir (Katar), Mohammed Abdulla Mohammed (Zjednoczone Emiraty Arabskie);
  • Europa: Ivan Barton (Słowenia), Stephanie Frappart (Francja), Clement Turpin (Francja), Danny Makkelie (Holandia), Szymon Marciniak (Polska), Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania), Michael Oliver, Anthony Taylor (obaj Anglia), Daniele Orsato (Włochy);
  • Ameryka Południowa: Raphael Claus, Wilton Sampaio (obaj Brazylia), Fernando Rapallini, Facundo Tello (obaj Argentyna), Jesus Valenzuela (Wenezuela);
  • Afryka: Mustapha Ghorbal (Algieria), Victor Gomes (RPA);
  • CONCACAF: Ismail Elfath (USA), Cesar Ramos (Meksyk). 
Więcej o: