Kapitalne informacji dla Anglików przed hitem w 1/4 finału MŚ. Wielki powrót

Raheem Sterling wróci do reprezentacji Anglii przed meczem ćwierćfinałowym z Francją na mistrzostwach świata w Katarze. Wcześniej piłkarz Chelsea opuścił zgrupowanie kadry ze względu na włamanie w jego domu w Wielkiej Brytanii.

Reprezentacja Anglii w 1/8 finału pokonała Senegal 3:0 i pewnie awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. Zespół Garetha Southgate'a uczynił to bez Raheema Sterlinga, który rozpoczynał mundial w podstawowym składzie Anglików. 

Zobacz wideo Jacht rosyjskiego miliardera stacjonuje w Katarze. Obok statki emira Kataru

Sterling opuścił bowiem zgrupowanie kadry i udał się z powrotem do Wielkiej Brytanii. Wszystko ze względu na włamanie do jego domu pod Londynem. Pierwotnie mówiło się o tym, że w trakcie zdarzenia w domu była żona piłkarza wraz z dziećmi, ale brytyjska policja sprostowała te doniesienia. Policjanci stwierdzili jedynie, że doszło do kradzieży kosztowności m.in. zegarków i biżuterii. 

Sam piłkarz zadecydował, że wróci do przebywającej w Katarze drużyny narodowej tylko wtedy, gdy będzie miał pewność, że jego rodzina jest bezpieczna.  

Świetne wieści dla reprezentacji Anglii. Sterling wrócił do drużyny

Jak informują zgodnie brytyjskie media, ten warunek został spełniony, gdyż Raheem Sterling podjął decyzję o powrocie do Kataru. Piłkarz Chelsea wrócił już na zgrupowanie i ma trenować z drużyną Southgate'a w piątek, na dzień przed sobotnim ćwierćfinałem z aktualnym mistrzem świata - Francją. 

Selekcjoner Czesław Michniewicz i kapitan Robert Lewandowski, mecz Polska - Argentyna, na mundialu w Katarze, Doha, 30 listopada 2022 r.Co dalej z Michniewiczem? Padło nazwisko potencjalnego następcy

To nie oznacza jednak, że Sterling w tym spotkaniu na pewno wystąpi. Zawodnik, który w 81 meczach w reprezentacji strzelił 20 goli, nie trenował przez kilka dni z zespołem i może nie być do końca przygotowany do gry w tak ważnym i trudnym meczu. Niemniej jednak, selekcjoner Gareth Southgate będzie miał jeszcze szersze pole manewru przy wyborze składu na to spotkanie i będzie mógł skorzystać z byłego gracza Liverpoolu i Manchesteru City nawet z ławki rezerwowych. 

Sterling wystąpił w dwóch pierwszych meczach mistrzostw świata w Katarze - z Iranem (6:2) i USA (0:0). W pierwszym z tych spotkań strzelił jedną z bramek dla wicemistrzów Europy oraz zaliczył asystę. 

Mecz ćwierćfinałowy Francja - Anglia zostanie rozegrany w sobotę 10 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego na Al Bayt Stadium w Al Khor. Relacja z tego spotkania na Sport.pl.

Więcej o: