Słynny trener Holendrów żartuje ze swojego piłkarza. "Teraz całujmy się w usta"

Louis van Gaal zna się na żartach. Doświadczony szkoleniowiec podczas konferencji prasowej rozbawił całą salę, mówiąc do siedzącego obok Memphisa Depay'a "a teraz całujmy się w usta". Piłkarz prawie popłakał się ze śmiechu.

Holendrzy bez większych problemów zameldowali się w ćwierćfinale mundialu w Katarze, wygrywając z USA 3:1 w 1/8 finału MŚ. Wcześniej zajęli pierwsze miejsce w grupie A, gdzie pokonali Senegal 2:0, zremisowali 1:1 z Ekwadorem i pokonali gospodarzy Katar 2:0. Nic więc dziwnego, że dobre nastroje nie opuszczają selekcjonera oraz zawodników kadry.

Zobacz wideo Tak wygląda katarski sklep z sokołami. Przywiązane, łapane do siatek. Rozrywka bogaczy

Louis van Gaal do Memphisa Depaya "całujmy się w usta"

Jak informuje angielskie "The Sun" na konferencji prasowej przed ćwierćfinałowym meczem mistrzostw świata z Argentyną, padło trudne pytanie do trenera holenderskiej reprezentacji Louisa van Gaala. Holender musiał odnieść się do krytycznych słów Angela Di Marii, po ich wspólnej przygodzie w Manchesterze United. Szkoleniowiec zapytał więc siedzącego obok Memphisa Depay'a, którego również trenował w angielskim klubie. - Di Maria nazywa mnie najgorszym menedżerem, jakiego kiedykolwiek miał?. Na co piłkarz odpowiedział - Jest jednym z nielicznych graczy, którzy mają takie zdanie. Jest mi przykro, że to powiedział.

71-latek objął ramieniem Depay'a i kontynuował. - Memphis też musiałeś sobie z tym poradzić w Manchesterze, a teraz całujmy się w usta - zażartował selekcjoner. Zawodnik nie mógł powstrzymać się od śmiechu i żartobliwie pogroził trenerowi palcem w odpowiedzi. Cała scena wywołała dużo radości wśród zgromadzonych, a sam zawodnik długo nie mógł przestać się śmiać.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To nie jedyna zabawna sytuacja, do jakiej doszło na konferencji prasowej z udziałem van Gaala. Holender wcześniej pocałował w policzek innego zawodnika kadry Denzela Dumfrisa. - Denzel wie, że przedwczoraj (po meczu z USA) dałem mu wielki, tłusty pocałunek, teraz dam mu kolejny… no widzisz - śmiał się doświadczony selekcjoner, po czym przyłożył usta do twarzy obrońcy. 

- Jestem młodym dziennikarzem, który dopiero zaczyna pracę w zawodzie. Nie mam do Pana pytania. Chciałem tylko powiedzieć, że jestem Pana wielkim fanem od trzeciego roku życia - powiedział dziennikarz z Senegalu na konferencji prasowej Louisa van Gaala. Selekcjoner kadry Holandii był wyraźnie wzruszony i przytulił Senegalczyka po konferencji.

Reprezentacja Holandii zagra z Argentyną w piątek 9 grudnia o godzinie 20:00. Tego samego dnia o 16:00 zmagania ćwierćfinałowe na mundialu w Katarze rozpocznie mecz Brazylii z Chorwacją.

Więcej o: