Kluczowy zawodnik Argentyny kontuzjowany. Może nie zagrać z Holandią

To może być poważne osłabienie reprezentacji Argentyny tuż przed piątkowym ćwierćfinałem MŚ z Holandią. Kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników środka pola - Rodrigo de Paul. Jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania.

Argentyna ma kolejny problem. Po drobnym urazie Angela Di Marii teraz na zdrowie narzeka Rodrigo de Paul. Jak informuje argentyński ESPN, pomocnik Atletico Madryt podczas wtorkowego treningu poczuł szczypanie w prawym ścięgnie podkolanowym. Z kolei w środę trenował indywidualnie. To budzi obawy, że de Paula zabraknie w zbliżającym się meczu ćwierćfinałowym MŚ z Holandią.

Zobacz wideo 30 mln za wyjście z grupy na Mistrzostwach Świata? Tyle chciał dać premier Morawiecki

Kłopoty Argentyny przed ćwierćfinałem. Kontuzja wykluczy pomocnika?

De Paul zarzeka się w mediach społecznościowych, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku i będzie gotowy do gry z Holandią. Niemniej jednak musiał przejść szczegółowe badania i nie brał udziału w treningach z całym zespołem. O tym, czy zagra, zadecyduje sztab. Gdyby zaszła taka potrzeba, prawdopodobnie zastąpiłby go Leandro Paredes, który stworzyłby formację pomocy wspólnie z Enzo Fernandezem i Alexisem Mac Allisterem.

Niezastąpiony de Paul. W Katarze trener ani razu go nie zmienił

Rodrigo de Paul był kluczową postacią w dotychczasowych spotkaniach argentyńskiej kadry na mistrzostwach świata w Katarze. Rozegrał wszystkie cztery mecze w pełnym wymiarze czasowym. Przez niego przechodziło większość akcji, a on sam wymieniał średnio 95 podań na mecz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Ćwierćfinałowe starcie Argentyna - Holandia odbędzie się w piątek, 9 grudnia o godz. 20 na Lusail Iconic Stadium. Zwycięzca wystąpi w półfinale, w którym spotkanie się z lepszą ekipą z pary Chorwacja - Brazylia. Zapraszamy do Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE, gdzie są dostępne relacje na żywo z meczów MŚ w Katarze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.