Czarny rynek szaleje w Katarze. Bilety nawet 28-krotnie droższe niż od FIFA

Już w sobotę Anglia i Francja powalczą o awans do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Organizatorzy przewidują pełny stadion, ale zwykłych kibiców mogą przerosnąć astronomiczne ceny biletów. Na czarnym rynku przekraczają one nawet 10 tysięcy funtów.

Pomimo że mistrzostwa świata odbywają się w Katarze, to wielu europejskich kibiców poleciało tam by wspierać reprezentacje narodowe. W fazie grupowej za najtańsze bilety trzeba było zapłacić około 330 złotych, ale z kolejnymi fazami turnieju, ceny wzrosły. Dla wielu jest to także okazja do gigantycznego zarobku, co dobrze widać na przykładzie spotkania Anglia - Francja

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Astronomiczne kwoty za bilety na mecz Anglia - Francja. Dla zwykłego kibica nieosiągalne

Użytkownik Twittera BuckarooBanzai przed spotkaniem Maroko - Hiszpania informował, że kibice kupowali od "koników" bilety nawet po tysiąc euro. Nominalna cena najtańszych wejściówek ustalona przez FIFA wynosiła wtedy 350 riali katarskich, a więc około 420 złotych. Na ćwierćfinały ceny wzrosły. 

Za najtańsze wejściówki na mecze ćwierćfinałowe kibice musieli zapłacić około 820 złotych, ale na spotkanie Anglia - Francja wszystkie z nich zostały sprzedane. Dziennikarze "Daily Mail", dotarli do strony internetowej, która jako pośrednik, oferuje około 800 biletów na nadchodzący hit ćwierćfinałów. "Para miejsc kategorii 2 o wartości 175 funtów jest sprzedawana za 5000 funtów za sztukę, z opłatą za rezerwację w wysokości 709 funtów" - czytamy. 

Na jednej ze znalezionych przez nas stron najtańsze bilety kosztowały ponad 2 tysiące złotych, ale zdecydowany kibic musiały siedzieć praktycznie pod dachem stadionu. Ceny miejsc obok tunelu, z którego wychodzą piłkarze, faktycznie wahają się w granicach 40-48 tysięcy złotych. To więcej niż roczna minimalna krajowa, która wynosi 36 tys. zł bruttto. Najdroższy znaleziony przez nas bilet kosztował ponad 460 tysięcy złotych, ale jego sprzedaż można określić jako mało prawdopodobną.

Ceny biletów na mecz Anglia - FrancjaCeny biletów na mecz Anglia - Francja screenshot - strona jednego z pośredników

Kilka dni temu wejściówki w handlu wtórnym można było nabyć za około 500 funtów, czyli 28 razy mniej niż obecnie. 

"Daily Mail" przewiduje, że nie przeszkodzi to jednak angielskim kibicom. Fani drużyny Garetha Southgate'a mają zameldować się na stadionie w liczbie około 9,5 tysiąca osób. Biorąc pod uwagę ceny przelotów, noclegów i kosztów życia w Katarze, wychodzi na to, że niektórzy z nich wydadzą na spotkanie ponad połowę rocznych pensji. Średnia miesięcznych zarobków w Anglii wynosi około 2600 funtów. 

Rozchwytywany przez kibiców mecz Anglii z Francją rozpocznie się o godzinie 20:00, w sobotę 10 grudnia. Anglicy na katarskim turnieju pozostają niepokonani i w czterech meczach zdobyli aż 12 bramek. Francuzi  przegrali 0:1 z Tunezją, ale w pozostałych trzech starciach zdobyli 9 goli. Mecz odbędzie się na stadionie Al Bayt Stadium w Al Khor. Obiekt może pomieścić 45 tysięcy widzów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.