Kompromitacja Hiszpanów jest jeszcze większa niż się wydawało. Hańbiący bilans

3 - tylko tyle zwycięstw odniosła reprezentacja Hiszpanii w trzech ostatnich mistrzostwach świata. W dodatku z dużo słabszymi rywalami. To kompromitujący bilans.

Reprezentacja Hiszpanii to jedno z największych rozczarowań tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Hiszpanie marzyli o zdobyciu złotego medalu, a tymczasem odpadli już w 1/8 finału. W dodatku nie ze światową potęgą, a drużyną Maroka. Po dogrywce był bezbramkowy remis, a w rzutach karnych Maroko wygrało 3:0. Hiszpanie nie trafili żadnego z trzech strzałów.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Wojciech Szczęsny po obronie rzutu karnego w meczu Juventus - RomaAfera w Juventusie dotknie też Szczęsnego? Latem Polak może odejść z klubu

Fatalny bilans Hiszpanów od 2014 roku. Trzy zwycięstwa w 11 meczach

Dla Hiszpanii to olbrzymi zawód. W trzech ostatnich MŚ spisywała się fatalnie - w 2014 roku odpadła już w fazie grupowej, cztery lata temu i teraz w Katarze - w 1/8 finału. W dodatku odniosła tylko trzy zwycięstwa, z zespołami dużo słabszymi: Australią, Iranem i Kostaryką.

Fatalna seria zaczęła się na MŚ w 2014 w Brazylii. Tam w fazie grupowej przegrali z Holandią aż 1:5 i z Chile 0:2. Dopiero w trzecim meczu wygrali z Australią 3:0, ale nic im to nie dało.

Cztery lata temu w Rosji w grupie Hiszpanie zremisowali z Portugalią 3:3 i reprezentacją Maroka 2:2 i wygrali z Iranem 1:0. W 1/8 finału przegrali z Rosją po rzutach karnych 3:4 (1:1 po 90 minutach i dogrywce).

Teraz w Katarze w grupie znów odnieśli tylko jedno zwycięstwo - 7:0 z Kostaryką. Oprócz tego zremisowali 1:1 z Niemcami i przegrali 1:2 z Japonią. W walce o ćwierćfinał lepsi po rzutach karnych byli gracze Maroka (3:0, 0:0 po dogrywce).

Sumując - Hiszpanie w trzech ostatnich mistrzostwach świata zagrali jedenaście spotkań. Ich bilans jest fatalny: trzy zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek (licząc te po rzutach karnych).

Piłkarze chcą go dalej, ale kibice są bezlitośni i w sondach dzienników "Marca" i "AS" zdecydowanie głosowali, że Luis Enrique powinien przestać być trenerem reprezentacji Hiszpanii.

W środę jest pierwszy dzień przerwy w MŚ w Katarze. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na piątek, 9 grudnia. Tego dnia o godz. 16 Brazylia zmierzy się z Chorwacją, a o godz. 20 Argentyna z Holandią. W sobotę dwa ostatnie ćwierćfinały: Maroko - Portugalia (godz. 16) i Francja - Anglia (godz. 20).

Qatar Soccer WCup Match Moments Day 10 Photo GalleryManchester United gotowy wydać fortunę na Gakpo. Transfer blisko finalizacji

Relacja na żywo ze wszystkich tych pojedynków na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: