Podsumowano mundial w Katarze z perspektywy kibica. Bulwersujące kwoty

Mundial w Katarze można porównać do wysokiej klasy wakacji. Wszystko ze względu na wysokie koszty noclegów lub biletów na mecze. Średni koszt wejściówek na spotkania tegorocznych mistrzostw wynosi 239 dolarów, co jest najwyższą ceną od lat.

Jeszcze przed startem mistrzostw świata w Katarze mówiono, że ważną kwestię będą odgrywały kwestie finansowe. Wiązało się to z kwestiami organizacyjnymi, ale również z wielkim wyzwaniem dla kibiców. Ceny noclegów przyprawiały o ból głowy, a dodatkowo dochodziły jeszcze koszty przeżycia i biletów. Jak się okazuje wejściówki na tegoroczny mundial były najdroższe od lat.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Mundial w Katarze najdroższy dla kibiców. Ceny biletów na mecze zwalają z nóg, a to tylko część kosztów

Niemiecka firma Keller Sports postanowiła porównać ceny biletów tegorocznego mundialu z poprzednimi edycjami imprezy. Kibice za wejściówkę na mecze w Katarze płacą średnio 239 dolarów. Podczas mistrzostw w Rosji cztery lata temu średnia cena biletu wynosiła 209 dolarów. Biorąc pod uwagę wcześniejsze edycje można zauważyć wyraźną tendencję wzrostową. Dla porównania wejściówki na mundial w Niemczech w 2006 roku kosztowały 99 dolarów.

Ceny biletów na mecze mistrzostw świata w ostatnich latach:

  • Niemcy 2006 - 99 dolarów
  • Republika Południowej Afryki 2010 - 155 dolarów
  • Brazylia 2014 - 197 dolarów
  • Rosja 2018 - 209 dolarów
  • Katar 2022 - 239 dolarów

Rekordowe są również ceny biletów na wieki finał. Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć walkę o mistrzostwo świata na Lusail Stadium będą musieli zapłacić przynajmniej 675 dolarów. Wejściówki na finał w Moskwie przed czterema laty kosztowały natomiast 536 dolarów.

Finał mundialu w Katarze odbędzie się 18 grudnia. W walce o miejsce w decydującym starciu pozostało już tylko osiem drużyn, które w piątek i sobotę zmierzą się w ćwierćfinałach. Półfinały zaplanowano na 13 i 14 grudnia.

Plan ćwierćfinałów mistrzostw świata w Katarze:

  • Chorwacja - Brazylia (piątek 9 grudnia, godz. 16:00)
  • Holandia - Argentyna (piątek 9 grudnia, godz. 20:00)
  • Maroko - Portugalia (sobota 10 grudnia, godz. 16:00)
  • Anglia - Francja (sobota 10 grudnia, godz. 20:00)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.