Obudził się w nim duch Ronaldinho. Rywal nie wiedział, co się dzieje [WIDEO]

"Boufalinho" - takim mianem kibice okrzyknęli Sofiane'a Boufala po meczu z Hiszpanią. W pierwszej połowie spotkania zawodnik Maroka popisał się świetnym zwodem, którym oszukał obrońcę rywala Marcosa Llorente.

W pierwszej połowie meczu Hiszpanii z Marokiem widoczna była duża przewaga ekipy Luisa Enrique. Miała większe posiadanie piłki i wymieniła znacznie więcej podań. Nie przyniosło to jednak żadnych skutków, ponieważ zawodnicy oddali tylko jeden strzał, który w dodatku był niecelny. Maroko nie było pod tym względem dużo lepsze i zaledwie trzykrotnie uderzyło w kierunku bramki.

Kapitalna sztuczka techniczna Sofiane'a Boufala. Popis w stylu Ronaldinho

W związku z tym kibice zgromadzeni na stadionie nie byli świadkami wielu emocjonujących chwil. Wyjątkiem była akcja Sofiane'a Boufala. Marokańczyk popisał się kapitalnym zwodem, którym łatwo oszukał Marcosa Llorente. Najpierw ruszył w lewą stronę, po czym bardzo szybko zamarkował ruch w prawo. Hiszpan kompletnie nie poradził sobie z tym zagraniem, a Boufal zostawił go za plecami.

Świetny zwód Marokańczyka bardzo spodobał się kibicom. "Boufal właśnie wysłał Llorente z powrotem do Atletico", "Jest nie do zatrzymania, to było świetne" - czytamy na Twitterze. Jeden z fanów nazwał zawodnika "Boufalinho", odnosząc się w ten sposób do Brazylijczyka Ronaldinho, który słynął między innymi ze świetnego wyszkolenia technicznego.

Ostatecznie po regulaminowym czasie gry utrzymał się bezbramkowy remis i do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, w których Hiszpanie zaprezentowali się fatalnie. Nie wykorzystali żadnej "jedenastki", przegrali 0:3 i zasłużenie pożegnali się z mundialem. Maroko w ćwierćfinale zmierzy się z Portugalią. Spotkanie zaplanowane jest na 10 grudnia o 16:00.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sofiane Boufal na co dzień występuje we francuskim Angers. W bieżącym sezonie rozegrał 11 meczów, w których strzelił trzy gole i zaliczył trzy asysty.