Bolesne słowa na okładce. Hiszpańskie media nie zostawiły suchej nitki na reprezentacji

"To już koniec", "Mundial jest dla nas za duży" - czytamy na okładkach hiszpańskich mediów po odpadnięciu reprezentacji z mundialu. Dziennikarze zwrócili uwagę między innymi na fatalną serię rzutów karnych w wykonaniu drużyny Luisa Enrique.

We wtorek reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się z Marokiem w 1/8 finału mistrzostw świata. Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique przez cały czas miała większe posiadanie piłki i wymieniła dużo więcej podań, ale nie przyniosło to skutków. Spotkanie po 90 minutach nie zostało rozstrzygnięte i aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna była seria rzutów karnych. W niej Hiszpanie spisali się fatalnie i żadnej z "jedenastek" nie zamienili na bramkę. Dużo lepiej zaprezentowała się ekipa z Afryki, która wygrała serię rzutów karnych 3:0 i awansowała do ćwierćfinału. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w d... Mamy komentarz Kuleszy!

Hiszpańskie media grzmią po porażce reprezentacji. "Nokaut"

Odpadnięcie z mundialu na etapie 1/8 finału jest wielkim rozczarowaniem dla hiszpańskich kibiców. Tamtejsze media nie zostawiły suchej nitki na reprezentacji. "Mundial jest dla nas za duży." - czytamy w "Marce". Dziennikarze podkreślili, że zespół odpadł po fatalnej serii rzutów karnych i dodali, że Luis Enrique może się pożegnać z posadą trenera. "To już koniec. Hiszpania odpada z mundialu po tym, jak zatruła się posiadaniem piłki i oddała bardzo mało strzałów." - czytamy z kolei w "AS". 

W podobnym tonie napisali także dziennikarze "Mundo Deportivo". "Nokaut na mundialu. Hiszpanie ponownie odpadają w 1/8 finału. Nie byli w stanie pokonać obrony Maroka i wykorzystać choćby jednego rzutu karnego.". "Co za cios." - grzmi z kolei hiszpański "Sport", używając gry słów ("Vaya Palo", słowo "palo" oznacza również "słupek"), nawiązując do niewykorzystanych szans piłkarzy. Dziennikarze dodali, że drużyna prowadzona przez Luisa Enrique dominowała, ale zabrakło jej jednego gola i odpadła po fatalnej serii rzutów karnych. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Maroko w ćwierćfinale będzie czekać kolejne trudne zadanie. Zmierzy się z Portugalią, która w 1/8 finału nie dała szans Szwajcarii i pewnie wygrała 6:1. Ćwierćfinałowe spotkanie zaplanowane jest na 10 grudnia o 16:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.