Faworyt do złota MŚ w Katarze. Ma prawie 30 proc. szans na końcowy triumf

Z grona ośmiu drużyn, które wciąż rywalizują na mundialu w Katarze najbardziej prawdpodobnym mistrzem świata jest Brazylia. "OptaAnalyst" wyliczyła, że "Canarinhos" mają 28,27% szans na złoty medal. Analitycy sugerują, że w finale powinna zmierzyć się z Francją.

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Katarze. Jako ostatnia do tego grona dołączyła Portugalia, która o półfinał zawalczy z Marokiem. Mimo iż zespół z Afryki sensacyjnie wyeliminował Hiszpanię, zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie zespół Fernando Santosa. "OptaAnalyst" daje im raptem 36,5% szans na awans.

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w d... Mamy komentarz Kuleszy!

Brazylia faworytem do złota na MŚ 2022

Z grona ćwierćfinalistów mniejsze prawdopodobieństwo ogrania rywala ma tylko Chorwacja - 22,8%. Ona zmierzy się z Brazylią. To właśnie "Canarinhos" są największym faworytem. Nie tylko tego spotkania, ale przede wszystkim do triumfu w całej imprezie. Analitycy dają jej 28,27% szans na złoty medal. Na dotarcie do finału aż 44,66%.

Wysoko stoją szanse Argentyny, mimo że są na "kursie kolizyjnym" z Brazylią w półfinale. Wcześniej nasi grupowi rywale muszą się jednak uporać z Holandią. Według analityków będą oni faworytem tego spotkania, ale tylko w 58,7%. Na finał dają im 29,60% szans, a na końcowy triumf w imprezie - 16,94%.

Selekcjoner Hiszpanii zadziwił po porażce. Selekcjoner Hiszpanii zadziwił po porażce. "O mój Boże, skąd się wziął ten facet"

Z uwagi na ułożenie drabinki wyżej w kontekście finału stoją notowania Francji (33,83%), lecz niekoniecznie do obrony tytułu - 15,22%. Starcie Francja - Anglia szykuje się na najbardziej wyrównane w tej fazie turnieju. Delikatnym faworytem są "Trójkolorowi" w proporcjach 54,8%-45,2%. Najmniejsze szanse na dalszą grę w turnieju ma Chorwacji i Maroko.

Wyliczenia analityczne dla MŚWyliczenia analityczne dla MŚ screen: https://theanalyst.com/eu/2022/11/world-cup-stats-qatar-2022/

Więcej o: