Zastąpił Cristiano Ronaldo i go zawstydził. Błyskawicznie [WIDEO]

Portugalia prowadzi ze Szwajcarią 5:1. Wyjątkowej urody trafieniem popisał się Goncalo Ramos, który zastąpił w składzie Cristiano Ronaldo. I robi to w spektakularnym stylu. Ma już hattricka!

W ostatnim meczu 1/8 finału mistrzostw świata Portugalia podejmuje Szwajcarię. Przed spotkaniem sporą niespodzianką było, że trener Fernando Santos pozostawił na ławce Cristiano Ronaldo. Wszystko wskazuje na to, że ta decyzja się opłaciła.

Co za gol dla Portugalii! Kolejna ładna bramka na mundialu

W 17. minucie Portugalczycy wyszli na prowadzenie za sprawą Goncalo Ramosa. Piłkarz zyskał miejsce w składzie kosztem największej gwiazdy zespołu i pokazał, co potrafi. W 17. minucie meczu popisał się fenomenalnym strzałem z pola karnego przy bliższym słupku. Przy tak szybkim i precyzyjnym strzale żadnych szans nie miał Yann Sommer. Portugalczyk dołożył jeszcze dwa trafienia, dzięki czemu skompletował hattricka. Ostatnim reprezentantem tego kraju, który dokonał tej sztuki, był Cristiano Ronaldo w starciu z Hiszpanią w 2018 roku (3:3).

Z kolei ostatnim zawodnikiem, który strzelił gola na mundialu dla Portugalii w wieku 21 lat był właśnie Ronaldo w 2006 roku. Jego wynik wyrównał Goncalo Ramos, grający w Benfice. Na domiar złego, Ramos zawstydził Ronaldo: ma już gola w fazie pucharowej MŚ. A ta sztuka jeszcze nie udała się pięciokrotnemu zdobywcy Złotej Piłki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Okazuje się, że jego zachowanie i nie najlepsza dyspozycja portugalskiego gwiazdora ma konsekwencje. Ronaldo nie znalazł się w pierwszym składzie Portugalii na mecz 1/8 finału mistrzostw świata ze Szwajcarią. To tym bardziej sensacyjna decyzja, że do tej pory Santos dawał grać Ronaldo praktycznie w każdym meczu i bardzo dba o relacje z największą gwiazdą kadry.

Co ciekawe, wielu kibiców domagało się właśnie takiego scenariusza. Z ankiety przeprowadzonej przez portugalski dziennik "A Bola" wynika, że aż 70% ankietowanych chciało odsunięcia Cristiano Ronaldo z pierwszego składu reprezentacji Portugalii przed meczem ze Szwajcarią.