"Ma świetne statystyki. 19 goli w 40 meczach, czyli około gola na mecz"

Do dość zabawnej wpadki doszło w trakcie jednego z programów związanych z mundialem w Katarze. W przerwie meczu Brazylia- Korea Południowa (4:1) eksperta Eniola Aluko chwaliła Richarlisona, mówiąc, że "Ma świetne statystyki, 19 goli w 40 meczach, co daje około jednego gola na mecz". Internauci szybko wyłapali błąd 35-latki i byli bezlitośni.

Mundial w Katarze to wielkie wyzwanie oraz emocje. Nie tylko dla piłkarzy czy trenerów. Cały czas należy być w pełni skoncentrowanym, by uniknąć wpadki. Szczególnie, kiedy występuje się na żywo w telewizji przed milionami odbiorców. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w dupie. Mocne kulisy

Wpadka ekspertki podczas mundialu

Do zabawnego błędu w obliczeniach doszło w programie ITV SPORT w przerwie meczu Brazylii z Koreą Południową (4:1). W studiu obok m.in. Roya Keana siedziała Eniola Aluko. 35-latka występująca do 2020 roku w żeńskiej drużynie m.in. Chelsea i Juventusu.

Angielka chwaliła reprezentację prowadzoną przez Tite, w szczególności autora jednej z bramek. - Richarlison jest naprawdę bardzo dobry. Jest najlepszym strzelcem Brazylii w dwóch ostatnich latach. Ma świetne statystyki, 19 goli w 40 meczach, co daje około jednego gola na mecz - powiedziała.

Internauci szybko wyłapali wpadkę, wytykając jej, że potrafi liczyć. Zastanawiać może fakt, że nikt w studiu nie zwrócił uwagi na pomyłkę byłej piłkarki. 

Aluko szybko odpowiedziała na falę hejtu. "Uzyskałem tytuł prawniczy pierwszej klasy, 102 punkty i doktorat, ale matematyka nie zawsze była moją mocną stroną. Prawie gol na dwa mecze Richarlisona to poprawny wynik. Ale niektórzy z was, dziwnych twitterowiczów, już o tym wiedzieli. Można się było tego dowiedzieć z reszty analizy, wygodnie przez was ignorowanej" - napisała na Twitterze.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

To nie jedyna kontrowersyjna rzecz związana z wypowiedziami przed kamerami Aluko. Internauci śmiali się również z jej opinii, której nie można zrzucić na karb braku skupienia. Angielka powiedziała, że jej zdaniem James Greaves jest jednym z najlepszych angielskich napastników w historii, ponieważ strzelił hattricka w finale mistrzostw świata, a nikomu innego nie udało się tego powtórzyć. Warto przy tym dodać, że Anglik wystąpił na dwóch tego typu turniejach (1966 i 1970 rok) i tylko raz pokonywał bramkarza rywali.

Z kolei występujący z nią w programie Roy Keane, podzielił się opinią o "tańcu gołębia" w wykonaniu Brazylijczyków w trakcie spotkania z Koreą Południową. Brazylijczycy w ten sposób celebrowali każdą z bramek.

- Nie mogę uwierzyć własnym oczom. Nigdy nie widziałem tyle tańca. To jak oglądanie "Strictly Come Dancing". Wiem, że to część ich kultury, ale według mnie, to też brak szacunku do przeciwnika. Strzelili cztery gole i przy każdym odstawiali teatrzyk. Rozumiem przy pierwszym, ale przy czterech? Nie wspominając już o tym, że do zabawy włączył się trener. Nie sądzę, by było to coś dobrego - powiedział Keane, cytowany przez dziennik "As".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.