Obliczono, kto zostanie mistrzem świata. Minimalne różnice

We wtorek 6 grudnia poznamy wszystkich ośmiu ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Katarze. Popularny serwis statystyczny OPTA wyliczył już szansę poszczególnych drużyn na triumf w turnieju. Francja, a więc obrońcy tytułu znajdują się dopiero na trzecim miejscu w zestawieniu. Kto ma więc największe szanse na puchar?

Mistrzostwa świata w Katarze powoli wkraczają w decydującą fazę. Znamy już sześciu z ośmiu ćwierćfinalistów turnieju - to Holandia, Argentyna, Francja, Anglia, Chorwacja i Brazylia. Już we wtorek 6 grudnia do tego grona dołączą dwa ostatnie zespoły. O tym, czy będzie to Hiszpania, Maroko, Portugalia czy Szwajcaria przekonamy się po godzinie 20:00. Nie dziwi zatem fakt, że już teraz portale i agencje statystyczne wyliczają szanse poszczególnych drużyn na zdobycie mistrzostwa świata.

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

OPTA wyliczyła szanse na zwycięstwo w mundialu. Brazylia liderem zestawienia. Obrońcy tytułu dopiero na trzecim miejscu

OPTA opublikowała zestawienie potencjalnych zwycięzców mundialu. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju analitycy podkreślali, że największe szanse na zdobycie trofeum mają obrońcy tytułu, a więc reprezentacja Francji. Tylko że po meczach 1/8 finału wszystko uległo zmianie.

Obalają największy mit. Siedem na osiem meczów - nie ma mowy o przypadkuObalają największy mit. Siedem na osiem meczów - nie ma mowy o przypadku

Według najnowszych wyliczeń faworytem do triumfu jest Brazylia - 22,1 procent szans. Piłkarze Tite pewnie przebrnęli przez fazę grupową, odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Z kolei w 1/8 finału nie dali większych szans reprezentacji Korei Południowej - 4:1. 

Na drugim miejscu w zestawieniu znajduje się Argentyna. Drużyna Lionela Scaloniego ma 18,8 procent szans na złoty medal. Piłkarze z Ameryki Południowej mieli zdecydowanie więcej problemów z dotarciem do ćwierćfinału. W pierwszym meczu sensacyjnie przegrali 1:2 z Arabią Saudyjską, co oznaczało, że kolejne dwa spotkania muszą wygrać, by wyjść z grupy. Cel zrealizowali - pokonali Meksyk i Polskę (oba mecze 2:0), a w 1/8 finału również Australię (2:1). 

Prowizoryczne podium zestawienia OPTA uzupełnia Francja - 15,11 procent. Piłkarze Didiera Deschampsa bez większych problemów dotarli do fazy pucharowej. Wygrali dwa spotkania, a jeden mecz zakończył się ich porażką. Jednak do przegranej doszło, dopiero gdy drużyna była już pewna awansu. Z kolei w 1/8 finału Francja pokonała 3:1 Biało-Czerwonych. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne miejsca w klasyfikacji OPTA zajmują odpowiednio Anglia, Holandia, Hiszpania, Portugalia i Chorwacja. Najmniejsze szanse na zwycięstwo w całym turnieju mają Szwajcaria i Maroko - 1,39 i 0,99 procent. Tylko że tegoroczne mistrzostwa świata już niejednokrotnie pokazały, że faworyci nie mogą czuć się pewnie. Pokazuje to przykład Argentyny, która przegrała z Arabią Saudyjską czy też Niemiec, które uległy Japonii (1:2). 

WCup Japan Croatia SoccerTak Modrić zmotywował bramkarza Chorwacji. "Wiesz o tym?!"

Szanse na triumf w mistrzostwach świata w Katarze

 • Brazylia - 22,1 procent,
 • Argentyna - 18,8 procent,
 • Francja - 15,11 procent,
 • Anglia - 13,44 procent,
 • Holandia - 9,78 procent,
 • Hiszpania - 8,34 procent,
 • Portugalia - 5,54 procent,
 • Chorwacja - 4,52 procent,
 • Szwajcaria - 1,39 procent,
 • Maroko - 0,99 procent.

Pary ćwierćfinałowe mistrzostw świata w Katarze

 • Holandia - Argentyna (9 grudnia, godz. 20),
 • Francja - Anglia (10 grudnia, godz. 20),
 • Chorwacja - Brazylia (9 grudnia godz. 16),
 • Hiszpania/Maroko - Portugalia/Szwajcaria (10 grudnia, godz. 16).
Więcej o: