Nawet Portugalczycy mają dość Ronaldo. Szok. Już go nie chcą

70 proc. ankietowanych uważa, że Cristiano Ronaldo powinien wylecieć z pierwszej jedenastki reprezentacji Portugalii. Ankietę przeprowadził dziennik "A Bola" na kilkanaście godzin przed meczem 1/8 finału, w którym Portugalczycy zagrają ze Szwajcarią.

Cristiano Ronaldo, póki co, nie notuje najlepszych występów na mistrzostwach świata w Katarze. Portugalczyk ma jedną bramkę, ale więcej, niż o jego grze mówiło się ostatnio chociażby o jego zachowaniu, gdy opuszczał boisko w meczu z Koreą Południową. Zachowanie Ronaldo zirytowała nawet trenera reprezentacji, Fernando Santosa, który odbył rozmowę ze swoją gwiazdą za zamkniętymi drzwiami.

Zobacz wideo Największy wygrany mundialu w polskiej kadrze? "Nie spodziewałem się"

"Nie powinien być nawet powołany". Jasne stanowisko Portugalczyków w sprawie gry Cristiano Ronaldo

Portugalczycy wyszli z grupy dzięki wygranej 3:2 z Ghaną, 2:0 z Urugwajem i mimo porażki 1:2 z Koreą Południową. W spotkaniu z afrykańską drużyną Ronaldo strzelił jedną z bramek wykorzystując rzut karny, ale nawet to nie uchroniło go przed opiniami fanów, którzy są zmęczeni jego grą w wyjściowej jedenastce.

Z ankiety przeprowadzonej przez portugalski dziennik "A Bola" wynika, że aż 70% ankietowanych chce odsunięcia Cristiano Ronaldo z pierwszego składu reprezentacji Portugalii przed meczem ze Szwajcarią w 1/8 finału mundialu.

- Dlaczego ma grać od początku? Nie grał w pierwszym składzie w klubie, nie jest w formie, mówi, że chce walczyć o tytuły, a choruje co siedem dni? - pytał jeden z fanów. 

- Nie powinien być nawet powołany po tym wszystkim, co wydarzyło się w Manchesterze United - dodawał inny nawiązując do słów Portugalczyka u Piersa Morgana, które doprowadziły do rozwiązania umowy z "Czerwonymi Diabłami". Kolejny z kibiców żartował, że "to nie jest CR7 a CR37" podkreślając wiek Ronaldo.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Znalazły się także głosy broniące gry Ronaldo w pierwszym składzie. - Wszyscy chcą zobaczyć jego upadek, ale w nim Portugalia ma lidera, mistrza, zwycięzcę. Jego mistrzostwa świata rozpoczynają się teraz.

Mając na myśli "teraz" kibic nawiązał do meczu Portugalii w 1/8 finału ze Szwajcarią. Spotkanie zostanie rozegrane o 20:00 we wtorek, 6 grudnia.

Wyniki meczów 1/8 finału mistrzostw świata:

  • Holandia - USA 3:1,
  • Argentyna - Australia 2:1,
  • Francja - Polska 3:1,
  • Anglia - Senegal 3:0,
  • Anglia - Senegal 3:0,
  • Japonia - Chorwacja 1:1 (rzuty karne 1:3),
  • Brazylia - Korea Południowa 4:1,
  • Maroko - Hiszpania (6 grudnia, godz. 16:00),
  • Portugalia - Szwajcaria (6 grudnia, godz. 20:00).
Więcej o: