Tak wygląda drabinka MŚ 2022. Argentyna i Brazylia na kursie kolizyjnym

Brazylia pokonała 4:1 Koreę Południową w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Kilka godzin wcześniej do ćwierćfinału po rzutach karnych awansowała Chorwacja. W półfinale może dojść do prawdziwego hitu i najazdu na Katar kibiców z Ameryki Południowej. Jak wygląda turniejowa drabinka?

Mistrzostwa świata w Katarze powoli zmierzają w kierunku decydujących rozstrzygnięć. W poniedziałek poznaliśmy dwóch kolejnych ćwierćfinalistów turnieju. Chorwacja pokonała po rzutach karnych reprezentację Japonii, a Brazylia ograła 4:1 Koreę Południową. Oprócz tych dwóch ekip, gry w ćwierćfinale pewne są także następujące reprezentacje: Holandia, Argentyna, Francja oraz Anglia. W półfinale może dojść do wielkiego hitu między Brazylią a Argentyną!

Wielki mecz Brazylii. Tak wygląda drabinka mistrzostw świata. Będzie najazd kibiców na półfinały? Możliwe starcie gigantów

O ile dotychczasowe mecze 1/8 finału były dość jednostronne i nie doszło w nich do żadnych niespodzianek, to pierwszy poniedziałkowy mecz między Japonią a Chorwacją był odstępstwem od tej reguły. Japończycy wyszli na prowadzenie w 43. minucie, a kilkadziesiąt minut później kibice byli świadkami dogrywki i rzutów karnych. Ostatecznie Chorwacja zagra w ćwierćfinale, jednak nieco męczyła się z azjatyckim zespołem.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

GMecz Francja - Polska na Mistrzostwach Swiata w Pilce Noznej Katar 2022Kylian Mbappe łamie reguły. FIFA nie może nic zrobić

Nieco inaczej było w przypadku Brazylii. Brazylii, która rozegrała wielki mecz z Koreą Południową. Piłkarze Tite bawili się piłką nożną i nie wyglądali na zespół grający pod presją. Wygrali 4:0 i pewnie zameldowali się w ćwierćfinale. Tam czeka ich mecz z . W półfinale może dojść do starcia gigantów z udziałem Brazylii i Argentyny. Jeśli oba zespoły awansują, Katar może szykować się na najazd tłumów fanów z Ameryki Południowej i świetną atmosferę na stadionie.

We wtorek odbędą się dwa ostatnie mecze 1/8 finału. Hiszpania zmierzy się z Marokiem (o 16:00), a Portugalia zagra ze Szwajcarią (20:00).

Drabinka mistrzostw świata w Katarze

1/8 finału:

• Holandia - USA 3:1
  • Argentyna - Australia 2:1
  • Francja - Polska 3:1
  • Anglia - Senegal 3:0
  • Japonia - Chorwacja 1:1 (rzuty karne 1:3)

• Francja - Anglia (10 grudnia)
  • Maroko/Hiszpania - Szwajcaria/Portugalia (10 grudnia)

1/2 finału:

• Holandia - Argentyna/Chorwacja-Brazylia (13 grudnia)
  • Francja/Anglia - Maroko/Hiszpania/Szwajcaria/Portugalia (14 grudnia)

Mecz o 3. miejsce:

• Przegrany meczu z 13 grudnia - Przegrany meczu z 14 grudnia (17 grudnia)

Finał:

• Zwycięzca meczu z 13 grudnia - Zwycięzca meczu z 14 grudnia (18 grudnia)

Katar 2022. Dominik Livakovic broni pierwszego karnego. Strzelał Takumi MinaminoShearer nie wierzy w to, co Japonia zrobiła w serii rzutów karnych