Obrażony Vinicius chce zerwać umowę. Wszystko przez stare buty

Gwiazdom futbolu potrafią podpaść nawet sponsorzy. Vinicius Junior jest bliski zerwania umowy z firmą Nike, bo ta dostarczyła mu na mistrzostwa świata w Katarze stary model obuwia. Brazylijczyk już wynajął w tym celu prawników.

Relacje między Viniciusem Juniorem a Nike są już tylko formalne - informuje hiszpańska "Marca". Piłkarz reprezentacji Brazylii już pracuje nad tym, by zakończyć współpracę z amerykańską marką odzieżową. Powód? Vinicius czuje się niedoceniany przez firmę, czego najlepszym przykładem miało być przekazanie mu starego modelu butów.

Zobacz wideo Największy wygrany mundialu w polskiej kadrze? "Nie spodziewałem się"

Vinicius dostał przestarzałe buty i miarka się przebrała

Brazylijska gwiazda przed rozpoczęciem mundialu w Katarze dostała od sponsora korki Nike Mercurial, które firma wypuściła na rynek w zeszłym sezonie. Vinicius poczuł się niesprawiedliwie potraktowany i postanowił kontrakt rozwiązać. Buty jedynie przelały czarę goryczy. Skrzydłowy Realu Madryt już wcześniej był niezadowolony ze współpracy.

Viniciusowi nie podobało się, że bierze udział w zbyt małej liczbie kampanii reklamowych. Zabrakło go także w tej przed mistrzostwami świata. Pociąga to za sobą pewne konsekwencje. Piłkarz zostaje pozbawiony dodatkowych zysków, a sam traci na znaczeniu.

Pretensje Viniciusa względem firmy nie są wcale bezzasadne. Jak podaje "Marca" specjaliści mieli sporządzić dla niego badanie rynku, na podstawie którego doszedł do wniosku, że ta współpraca mu się nie opłaca. Mieli oni uwzględnić w nim różne czynniki tj.: obecność zawodnika w mediach, sprzedaż koszulek, liczba ofert i umów z innymi międzynarodowymi markami czy wpływ na sieci społecznościowe.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W związku z tym gracz Realu zatrudnił prawników, którzy pomogą mu rozwiązać umowę. W przeciwnym wypadku musiałby czekać jeszcze sześć lat, bo wygasa ona w 2028 r. Dla Nike strata Viniciusa może okazać się bardzo bolesna. Był on bowiem największym ambasadorem tej marki w Brazylii od czasu rozwiązania kontraktu z Neymarem w 2021 roku. 

Więcej o: