"Ktoś zakaszlał obok Cristiano Ronaldo i jest karny". Burza na MŚ 2022

Urugwajczycy zanotowali najgorszy mundial o 16 lat i już w fazie grupowej pożegnali się z turniejem. Dalej jednak rozpamietują niektóre decyzje sędziowskie. - W naszych spotkaniach i innych były podejmowane skandaliczne decyzje. Ktoś zakaszlał obok Ronaldo i był rzut karny - grzmiał prezes tamtejszego związku.

W Urugwaju dalej przeżywają odpadnięcie ich reprezentacji już w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Urugwajczycy zaprezentowali się poniżej oczekiwań remisując bezbramkowo z Koreą Południową i przegrywając 0:2 z Portugalią. Co prawda wygrali z Ghaną 2:0, ale przez różnice bramek zajęli trzecie miejsce w grupie i zostali wyprzedzeni przez Koreę Południową. Udział Urugwajczyków w Katarze został okrzyknięty "najgorszym w ostatnich 16 latach".

Zobacz wideo Największy wygrany mundialu w polskiej kadrze? "Nie spodziewałem się"

Urugwaj nie może pogodzić się z sędziowaniem na mundialu

Tuż po ostatecznych rozstrzygnięciach w grupie nie brakowało haniebnych zachowań reprezentantów Urugwaju. Edinson Cavani roztrzaskał monitor VAR, a Jose Maria Gimenez "zaatakował dyrektora rozgrywek FIFA. Uderzył go i natychmiast znieważył w bardzo poważny sposób. Kara będzie historyczna" - podawał jeden z dziennikarzy.

Urugwajowi do awansu zabrakło jednej z bramki, która mogła paść po ewentualnym rzucie karnym, który nie został odgwizdany, gdy w polu karnym upadł Darwin Nunez w spotkaniu z Ghaną. Do pracy arbitrów nawiązał także szef Urugwajskiego Związku Piłki Nożnej, Ignacio Alonso.

- Dwóch sędziów, którzy popełnili poważne błędy w meczach reprezentacji Urugwaju, nie będzie już sędziować na mundialu. W innych spotkaniach także były podejmowane skandaliczne decyzje. Ktoś zakaszlał obok Ronaldo, ten upadł i sędzia odgwizdał rzut karny - grzmiał Ignacio Alonso nawiązując do rzutu karnego, który otrzymała Portugalia w meczu z Ghaną.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

To już jednak tylko słowa, a Urugwajowi pozostaje czekać na wybór nowego szkoleniowca. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Urugwajczyków może objąć Marcelo Bielsa, który ostatnio pracował w Leeds United, z którego został zwolniony w lutym 2022 roku.

Więcej o: