Obrzydliwe sceny. Tak trener rywali Polaków został przywitany przez "kibiców" [WIDEO]

Reprezentacja Meksyku nie wyszła z grupy mistrzostw świata w Katarze, a kibice głównego winnego upatrują w Gerardo Martino. Po powrocie selekcjonera do kraju doszło do awantury, w której nie zabrakło wyzwisk i skandalu z udziałem asystenta Norberto Scoponiego. Sztab szkoleniowy z trudem opuścił lotnisko.

Meksykanie zmagania na mistrzostwach świata w Katarze zakończyli na trzecim miejscu w grupie C, z dorobkiem czterech punktów. W pierwszym meczu drużyna Gerardo Martino zremisowała z Polską 0:0, później uległa Argentynie 0:2, a na pożegnanie z turniejem wygrała 2:1 z Arabią Saudyjską. To pierwszy raz od 1994 roku, kiedy Meksyk nie wyszedł z grupy mundialu, więc kibice są wściekli na selekcjonera. Powrót sztabu trenerskiego do kraju był dla fanów pretekstem, żeby dać upust emocjom, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli. 

Zobacz wideo Największy wygrany mundialu w polskiej kadrze? "Nie spodziewałem się"

Awantura po powrocie Gerardo Martino do Meksyku. Kibice wściekli za wynik na mundialu

Gerardo Martino i reszta sztabu szkoleniowego reprezentacji Meksyku wrócili w niedzielę z mundialu w Katarze. Na Międzynarodowym Lotnisku w Meksyku czekała na nich spora grupa kibiców, która niemal od razu po ujrzeniu rzekomych winowajców porażki w Katarze, postanowiła ruszyć do słownej ofensywny. Według portalu "UNOTV" kibice mieli krzyczeć w kierunku Martino i jego współpracowników: "Kochałeś swojego Funes Moriego, a nie wziąłeś Chicharito. "Tata" pokarz twarz". Zdaniem kibiców Javier Hernandez zasłużył na miejsce w kadrze na mundialu, a Martino popełnił błąd, że jego kosztem wybrał Ramiro Funesa Moriego. Ponadto kibice nie szczędzili gorzkich słów i nazwali selekcjonera i jego sztab "argentyńskimi idiotami". 

Na drugą obelgę ostro zareagował asystent trenera Norberto Scoponi, który powiedział do jednego z fanów "jestem bardziej meksykański niż ty, bo płacę podatki" i klepnął mężczyznę w twarz otwartą ręką. Meksykańskie media pisały o bójce, ale na dostępnym w mediach społecznościowych wideo widać dobrze całą sytuację, gdzie jedynie Scoponi uderza drugiego mężczyznę. 

Po meczu z Arabią Saudyjską Gerardo Martino oświadczył mediom, że rezygnuje z funkcji selekcjonera reprezentacji Meksyku i jego kontrakt wygasł właśnie z momentem odpadnięcia z katarskiego turnieju. 

Więcej o: