Legenda Bayernu krytykuje Polaków po meczu z Francją. "Futbol brzydki i wycofany"

- Wiem, że reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat awansowała do fazy pucharowej mundialu. Taki mieliście cel, udało się wam go osiągnąć, to na pewno pozytyw. Jednak tych negatywnych aspektów było znacznie więcej. Występ reprezentacji Polski w Katarze kojarzyć mi się będzie z bojaźliwej taktyki, głębokiej defensywy - stwierdził Lothar Matthaeus, legenda reprezentacji Niemiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata w Katarze, przegrywając 1:3 z Francją w 1/8 finału po dwóch bramkach Kyliana Mbappe i trafieniu Oliviera Giroud. Jedyne trafienie dla Polaków w tym meczu zanotował Robert Lewandowski, pokonując Hugo Llorisa z rzutu karnego. - Nie jestem zadowolony. Na mistrzostwach świata jest się po to, żeby wygrywać mecze i żeby osiągać ambitne cele. To, że rozegraliśmy poprawny mecz przeciw mistrzom świata, to jest za mało - powiedział Sport.pl Włodzimierz Lubański, były reprezentant Polski.

Matthaeus nie ma wątpliwości po meczu Polaków. "Prezentowaliście futbol brzydki, defensywny, wycofany"

Lothar Matthaeus rozmawiał z "Przeglądem Sportowym" po meczu reprezentacji Polski z Francją. Legendarny reprezentant Niemiec pochwalił grę Polaków w pierwszej połowie, a potem wypunktował ich postawę w drugiej części meczu. - Na początku meczu po raz pierwszy zagraliście odważniej, próbowaliście pressingu, wychodziliście w kilku zawodników na połowę Francuzów. Jednak po przerwie z szatni wyszła znowu ta gorsza reprezentacja Polski, prezentująca futbol brzydki, defensywny, wycofany - powiedział.

Matthaeus skrytykował także kadrę Czesława Michniewicza za całokształt występów na katarskim mundialu. - Występ reprezentacji Polski w Katarze kojarzyć mi się będzie z bojaźliwej taktyki, głębokiej defensywy, mało atrakcyjnych meczów. Strzeliliście trzy gole, ale naprawdę trudno wskazać jakąś waszą akcję w ofensywie, którą na dłużej się zapamięta. Brakowało wam przede wszystkim odwagi. Gracie archaicznie, piłkarsko jesteście zacofani, świat wam odjechał - dodał były niemiecki pomocnik.

Były piłkarz Bayernu Monachium nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Czesław Michniewicz powinien dalej prowadzić reprezentację Polski, ale odniósł się do mocnych słów ze strony Roberta Lewandowskiego. - Taka jest jego rola, by wywierać presję na selekcjonerze. Ale tu chodzi o komunikację, a nie konfrontację. Bo z pewnością trener ma odpowiednie argumenty, piłkarze też i chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek. Ale to wymaga też zdecydowanej reakcji zawodników - podsumował Matthaeus.