Thomas Mueller zabrał głos po klęsce Niemiec. "Totalna katastrofa"

Thomas Mueller nadal nie może zrozumieć, dlaczego reprezentacja Niemiec odpadła z mistrzostw świata już po fazie grupowej. "Pomimo całego doświadczenia z wielkimi sukcesami, ale także z druzgocącymi porażkami, tym razem będę potrzebował trochę czasu, aby móc spojrzeć na wszystko z właściwej perspektywy" - napisał na Instagramie.

To zdecydowanie jedna z największych sensacji fazy grupowej na mistrzostwach świata w Katarze. Po zaledwie trzech meczach do domu poleciała reprezentacja Niemiec. Niemcy niespodziewanie przegrali pierwszy mecz z Japonią 1:2, a następnie tylko zremisowali 1:1 z Hiszpanią. W ostatnim meczu mimo problemów zdołali pokonać Kostarykę 4:2, ale ta wygrana nic im nie dała. Zajęli trzecie miejsce w grupie i zakończyli swój udział w turnieju. Niemcy odpadli z mundialu po fazie grupowej drugi raz z rzędu.

Zobacz wideo Co dalej z Michniewiczem? "Wyjście z grupy nie może przypudrować problemów polskiej piłki"

Thomas Mueller skomentował porażkę Niemców na MŚ

W niedzielę głos w mediach społecznościowych po klęsce zabrał Thomas Mueller. "Rana jest brutalnie głęboka, odczuwalna głębiej niż zwykle. To była fala emocji. Przewidywania, ambicje, polityka, odrzucenie, porażka na starcie, nadzieja i uznanie po 2 meczu, a potem, po naszym pierwszym zwycięstwie w turnieju, zostaliśmy jednocześnie wyeliminowani, co jest totalną katastrofą" – zaczął piłkarz Bayernu.

"To jest mniej przejrzyste niż zwykle, jest więcej sprzeczności. Na tym mundialu trudniej jest przefiltrować i poprawnie zinterpretować to, czego się doświadczyło. W jaki sposób należy oceniać wyniki? Najważniejsze pytanie w życiu: jaki był tego powód? Pomimo całego doświadczenia z wielkimi sukcesami, ale także z druzgocącymi porażkami, tym razem będę potrzebował trochę czasu, aby móc spojrzeć na wszystko z właściwej perspektywy" – kontynuował.

"Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspierali nas jako zespół i mnie osobiście w ciągu ostatnich kilku tygodni - nawet w trudnych chwilach! Do zobaczenia wkrótce" – zakończył Mueller.

 

Być może po jakimś czasie i poukładaniu wszystkiego w głowie Mueller ogłosi, jaka będzie jego przyszłość w reprezentacji Niemiec. Po spotkaniu z Kostaryką zasugerował, że może to być koniec jego przygody z kadrą narodową. - To absolutna katastrofa, nie wiem, co będzie dalej, ale gdyby to był ostatni mecz, chciałbym powiedzieć kilka ostatnich słów: to była ogromna przyjemność. Drodzy ludzie, bardzo dziękuję. W każdym meczu starałem się zostawić serce na boisku. Czasami były łzy radości, czasami ból na twarzy, ale zawsze robiłem to z miłością, wszystko inne muszę zobaczyć najpierw - oznajmił piłkarz Bayernu. Jego słowa zostały odebrane jako pożegnanie, choć Mueller zostawił sobie furtkę do dalszego reprezentowania Niemiec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.