Jasna deklaracja Kyliana Mbappe po meczu z Polską. "Tylko o tym marzę"

- Jedynym moim celem jest wygranie mistrzostw świata. Tylko o tym marzę - wyznał Kylian Mbappe po meczu z Polską. Francuski napastnik wyznał także, dlaczego ostatnio odmawiał dziennikarzom wywiadów.

Reprezentacja Polski zaprezentowała się z dobrej strony w meczu z Francją, ale ostatecznie przegrała to spotkanie 1:3 i pożegnała się z udziałem w turnieju na etapie 1/8 finału. Rywale Polaków sukces zawdzięczają między innymi Kylianowi Mbappe, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 

Zobacz wideo Po meczu Polska - Francja. "Mbappe bawił się w drugiej połowie, Lewandowski był nieswój"

Kylian Mbappe zabrał głos po meczu z Polską. "Nie przyjechałem tu po Złotą Piłkę"

Napastnik PSG został wybrany MVP tego spotkania. Po jego zakończeniu udzielił wywiadu, w którym wyznał, że ma jasny cel na trwającym mundialu. - Jedynym moim celem jest wygranie mistrzostw świata. Tylko o tym marzę. Nie przyjechałem tu po Złotą Piłkę albo Złotego Buta. Oczywiście będę szczęśliwy, jeśli je wygram, ale nie dlatego tu jestem - powiedział. 

Francuz odmówił wywiadu po meczach z Australią i Danią, kiedy również został wybrany najlepszym zawodnikiem. Francuska federacja została za to ukarana grzywną. Po starciu z Polską wyjaśnił powody wcześniejszych decyzji. - To nie było nic osobistego. Nie mam nic przeciwko dziennikarzom, ale po prostu musiałem skupić się na turnieju i na grze. Kiedy chcę się na czymś skoncentrować, tak właśnie postępuję i dlatego wcześniej nie chciałem rozmawiać. Dowiedziałem się, że Francuska Federacja Piłkarska zostanie ukarana grzywną i powiedziałem, że sam ją zapłacę, ponieważ uważam, że nie powinna płacić w moim imieniu - dodał. 

Mbappe krótko skomentował także mecz z Polską. - Rywal nie był łatwy, ale ostatecznie przetrwaliśmy trudne momenty i udało nam się wygrać. Teraz musimy skupić się na ćwierćfinale. To jest najważniejsze - podsumował. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki dwóm bramkom zdobytym w meczu z Polską, Mbappe jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców z pięcioma trafieniami na koncie. Okazję do powiększenia dorobku strzeleckiego będzie miał już 10 grudnia. Tego dnia o 20:00 Francja zagra z Anglią w ćwierćfinale mistrzostw świata. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.