W Niemczech podważają legendę po klęsce na mundialu. "Nie jest już nietykalny"

- Hansi Flick musi pomyśleć o Manuelu Neuerze. Nie jest już nietykalny. Mamy też ter Stegena i Trappa - wyznał Stefan Effenberg. Neuer nie zapowiedział końca reprezentacyjnej kariery, co poirytowało byłego niemieckiego piłkarza.

Manuel Neuer jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w historii. Od 2009 roku gra w reprezentacji Niemiec i do tej pory w barwach narodowych zaliczył 117 występów. Z kadrą sięgnął po mistrzostwo świata w 2014 roku. Bramkarza nie zabrakło również na tegorocznym mundialu. 

Zobacz wideo Co dalej z Michniewiczem? "Wyjście z grupy nie może przypudrować problemów polskiej piłki"

Stefan Effenberg namawia Flicka do przemyślenia powołań dla Neuera

Niemcy bardzo rozczarowali w Katarze i odpadli już w fazie grupowej. Neuer rozegrał wszystkie trzy mecze i nie popełnił żadnego błędu. Ma już na karku 36 lat, ale w ostatnich latach nie prezentuje już formy, która czyniła go przeszkodą nie do przejścia dla rywali. Spowodowane jest to przede wszystkim licznymi kontuzjami. Były niemiecki piłkarz Stefan Effenberg wyznał, że szkoleniowiec powinien przemyśleć, czy bramkarz nadal zasługuje na miejsce w zespole. 

- Hansi Flick musi pomyśleć o Manuelu Neuerze. Możemy być szczęśliwi i dumni, że mamy i mieliśmy go w niemieckiej bramce. Zrewolucjonizował grę na tej pozycji i wyrobił sobie markę. Ale miał też wiele kontuzji i w jego wieku trudno jest wracać do formy. Nie jest już nietykalny. Mamy też ter Stegena i Trappa - wyznał w programie "Doppelpass" na kanale Sport1. 

Katar 2022. Robert Lewandowski i trener Czesław Michniewicz podczas meczu 1/8 finału."Drużyna wyrobników". Światowe media podsumowały kadrę Michniewicza

Manuel Neuer po meczu z Kostaryką zapowiedział, że nie zamierza kończyć reprezentacyjnej kariery. - Wykluczam taką możliwość (zakończenia kariery przyp. red.). Spodziewam się kontynuacji. Nie widzę żadnych przeciwwskazań - wyznał stanowczo. Słowa bramkarza poirytowały Effenberga. - Neuer zapowiedział kontynuowanie gry w kadrze, ale decyzja należy do Flicka. Trener musi wysłać wyraźny sygnał. Piłkarze nie mogą tak postępować - dodał.

Część fanów niemieckiej reprezentacji uważa podobnie do Effenberga. W ankiecie na stronie Sport1.de, 43 proc. z nich zagłosowało za rezygnacją z Manuela Neuera. Z kolei 32 proc. uważa, że czas Thomasa Muellera w narodowych barwach dobiegł końca. Napastnik Bayernu Monachium po meczu z Kostaryką wyznał, że tamto spotkanie może być jego ostatnim w reprezentacji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

WCup France Poland SoccerKiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Kluczowe starcie na początek roku

Więcej o: