Słynny trener może przej±ć jedno z największych rozczarowań M¦

Marcelo Bielsa, do¶wiadczny 67-letni trener, zostanie wkrótce nowym trenerem jednej z największych rozczarowań M¦ w Katarze - reprezentacji Urugwaju.

Reprezentacja Urugwaju zawiodła na mistrzostwach świata w Katarze. Najpierw bezbramkowo zremisowała z Koreą Południową, potem przegrała 0:2 z Portugalią. W trzeciej kolejce Urugwaj wygrał z Ghaną 2:0, ale to nie wystarczyło do awansu do 1/8 finału.

Zobacz wideo Od wiecznego rozczarowania do bohatera kadry. "Ten turniej należy do Szczęsnego"

Katar 2022. Robert Lewandowski i trener Czesław Michniewicz podczas meczu 1/8 finału.Lewandowski tłumaczy swoje głośne słowa. Żadnych wątpliwości. "To tak nie działa"

Bielsa nowym trenerem Urugwaju

Po przedwczesnym odpadnięciu z turnieju z funkcji trenera Urugwaju zwolniony zostanie Diego Alonso. - Czas Diego Alonso jako trenera Urugwaju dobiegł końca. AUF rozpocznie poszukiwania nowego trenera przed kwalifikacjami do mundialu, które rozpoczną się w 2023 roku - pisał na Twitterze dziennikarz Diego Jokas. 

Urugwaj rozpoczął już poszukiwania nowego trenera. Szybko go znaleźli. Ma nim zostać Marcelo Bielsa. Ostatnim zespołem, w którym on pracował był Leeds United. Argentyńczyk przejmował angielską drużynę w lipcu 2018 roku występującą wówczas na poziomie Championship. Dwa lata później Bielsa wprowadził "The Whites" na najwyższy poziom rozgrywkowy. Od 27 lutego obecnego roku 67-latek szukał nowego pracodawcy. Oprócz Leeds Marcelo Bielsa trenował m.in. Lille, Marsylię, Athletic Bilbao, reprezentacje Argentyny i Chile.

Urugwaj nie awansował do 1/8 finału mundialu po raz pierwszy od 2002 roku, kiedy uzyskał mniej punktów od Danii oraz Senegalu. - "Smutek", "do widzenia", "koniec marzeń" - tak zareagowały urugwajskie media.

WCup France Poland Soccer"Ograniczeni", "nieszkodliwi". Francuzi bezlitośni dla kadry Michniewicza

W ćwierćfinale mundialu są już cztery drużyny: Holandia, Argentyna, Francja i Anglia. W poniedziałek dwa kolejne spotkania 1/8 finału: Chorwacja - Japonia (godz. 16) oraz Brazylia - Korea Południowa (godz. 20).

Więcej o: