Eksperci wydali wyrok. Jest bohater, ale i wielki przegrany. "Nic tego nie zastąpi"

"Najlepszy mecz w mundialu", "Nie ma wstydu" - czytamy na Twitterze po meczu reprezentacji Polski z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. Drużyna Czesława Michniewicza przegrała 1:3 i odpadła z turnieju. Zdaniem dziennikarzy szczególnie dobrze zagrał Piotr Zieliński. Na minus oceniono grę Roberta Lewandowskiego.

Reprezentacja Polski dzielnie walczyła z broniącymi mistrzostwa świata Francuzami w 1/8 finału, ale ostatecznie przegrała niedzielne spotkanie 1:3. Na listę strzelców wpisali się Olivier Giroud oraz dwukrotnie Kylian Mbappe. Honorowe trafienie dla Polaków zaliczył Robert Lewandowski z rzutu karnego.  Tym samym drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza pożegnała się już z mistrzostwami świata. 

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Dziennikarze ocenili występ Polaków

Po zakończeniu meczu dziennikarze skomentowali występ reprezentacji Polski. "Reprezentacja odpada po swoim najlepszym meczu w mundialu. Była odwaga, zadziorność, była ofensywa. Na EURO wracamy silniejsi. I odważniejsi." - napisał Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego".

"To był mecz, w którym piłkarz klasy Roberta Lewandowskiego powinien dać więcej konkretu. Praca, walka, robienie miejsca innym to ważne rzeczy, ale nic nie zastąpi gola albo asysty. Akurat dziś nasza drużyna zrobiła dużo żeby miał szansę błysnąć. A Mbappè wygrał Francji mecz." - wyznał komentator Andrzej Twarowski. 

"Już chyba można podsumowywać nasze mistrzostwa. Dla mnie: MvP: Szczęsny, viceMvP: Bereszyński,  Na +: Frankowski, Cash, Zielek, Na -: Lewy, Kiwior, Bielik, Krychowiak" - napisał z kolei Michał Borkowski z Kanału Sportowego. 

"Szkoda że ta druga bramkę straciliśmy tak wcześnie. Odcięło nas totalnie" - podsumował Piotr Majchrzak z Viaplay. 

"Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę ze znacznie silniejszym przeciwnikiem. Nie ma wstydu. Nie wiem, która nasza reprezentacja jest prawdziwa - ta z grupy, czy ta z meczu z Francją." - napisał dyrektor Canal + Michał Kołodziejczyk. 

"Fenomenalny Mbappe, ale taką Polskę wolę niż tą z Argentyną, proszącą o łaskę. W końcu Zieliński na swojej pozycji. Cash najlepszy mecz z Orłem. Szacun dla Grosika za te kilka minut. I apel na przyszłość: GRAJMY W PIŁKĘ!" - wyznał Roman Kołtoń z Prawdy Futboliu. 

Szczególnie chwalony był Piotr Zieliński. "Ale że Piotr Zieliński mający piłkę przy nodze, a nie oglądający latającą nad głową futbolówkę, ma ogromny wpływ na grę reprezentacji Polski i rozgrywa świetny mecz? Ja w szoku, widzowie." - przekazał sarkastycznie Bartosz Szulga.

"Pan Piłkarz Piotr Zieliński. Takiego Piotrka potrzebujemy" - napisała Karolina Jaskulska ze Sport.pl.

"Po nikim tak nie widać mniejszej presji, jak po Piotrku dzisiaj. Zupełnie inny człowiek niż w fazie grupowej." - dodał Kuba Seweryn ze Sport.pl. 

Więcej o: