Na tę decyzję czekała cała Brazylia. A miał już nie zagrać

Wszystko wskazuje na to, że Neymar znajdzie się w kadrze Brazylii na mecz z Koreą Południową. Rehabilitacja po urazie kostki ma przechodzić zgodnie z planem, ale ostateczny test czeka Brazylijczyka na wieczornym treningu.

Wydaje się, że do reprezentacji Brazylii wreszcie uśmiechnęło się szczęście. W pierwszym meczu na mundialu, przeciwko Serbii, urazu kostki nabawił się Neymar, a potem kontuzji nabawili się Danilo i Alex Sandro, a w ostatnim meczu Gabriel Jesus oraz Alex Telles, którzy nie zagrają już podczas turnieju. Jednak na najważniejsze spotkania ma wrócić Neymar, czyli prawdziwy lider i odnośnik w ataku Brazylijczyków.

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Neymar zagra, jeśli będzie normalnie trenował

Przed meczem z Koreą Południową o stan Neymar został zapytany selekcjoner reprezentacji Brazylii, Tite.

- Czy Neymar zagra z Koreą? Tak! - odpowiedział 61-latek, ale po chwili rozwinął swoją myśl. - Po południu przeprowadzimy trening. Jeśli Neymar będzie normalnie trenował, to zagra. Wykonywał w ostatnim czasie specjalną pracę, żeby nie doszło do żadnej nieprzewidzianej sytuacji. Będzie trenował, to będzie dostępny do gry. W innym przypadku nie podejmiemy ryzyka.

Jednak już na sobotnim treningu gwiazdor PSG trenował z drużyną i tylko nagły wypadek mógłby sprawić, że nie znalazłby się, chociaż na ławce Brazylii przy okazji poniedziałkowego spotkania.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Brazylia w fazie grupowej pokonała 2:0 Serbów, następnie 1:0 Szwajcarów, a w ostatnim meczu, mając pewny awans, ulegli 0:1 Kamerunowi. W poniedziałek 5 grudnia o 20:00 zmierzą się z Koreą Południową, która pokonała Portugalię 2:1 i wyszła z grupy Ghany i Urugwaju. 

Mecze 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze:

  • Anglia - Senegal (4 grudnia, godz. 20:00),
  • Japonia - Chorwacja (5 grudnia, godz. 16:00),
  • Brazylia - Korea Południowa (5 grudnia, godz. 20:00),
  • Maroko - Hiszpania (6 grudnia, godz. 16:00),
  • Portugalia - Szwajcaria (6 grudnia, godz. 20:00).
Więcej o: