Ferdinand zachwycony. "Najlepszy występ indywidualny na tym mundialu"

"Messi dał zdecydowanie najlepszy indywidualny występ, jaki widzieliśmy na tych mistrzostwach świata" - tak postawę Argentyńczyka ocenił były piłkarz Anglii, Rio Ferdinand. Słowa te nie powinny dziwić. Napastnik nie tylko strzelił jedną z bramek, ale był też głównym kreatorem gry zespołu Lionela Scaloniego.

Reprezentacja Argentyny w sobotę, 3 grudnia pokonała 2:1 Australię i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Wynik spotkania otworzył w 35. minucie Leo Messi, który w trakcie meczu dał piękny pokaz swojego piłkarskiego geniuszu. Dla napastnika był to szczególny moment, bo był to jego tysięczny występ w narodowych barwach.

Zobacz wideo Mateusz Borek się zawahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej

Świetny występ Messiego na ustach całego świata. "Mamy wielkie szczęście, że możemy być na stadionie i go zobaczyć"

Występ Messiego wywołał ogromny podziw argentyńskich kibiców, którzy po meczu nagrodzili go wielkimi brawami. Pod wrażeniem gwiazdy PSG był również były reprezentant Anglii, a obecnie konsultant BBC, Rio Ferdinand. - Messi dał zdecydowanie najlepszy indywidualny występ, jaki widzieliśmy na tych mistrzostwach świata. Reakcja tłumu była znakomita po tym wszystkim, co zrobił Messi. Byliśmy na miejscu i mogliśmy obserwować reakcję fanów na każde jego zagranie - stwierdził były piłkarz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wtórował mu Alan Shearer. - Mamy wielkie szczęście, że możemy być na stadionie i go zobaczyć. Cóż za jego występ w drugiej połowie. Jego głód, pragnienie i umiejętność otwierania gry przed kolegami z drużyny… - dodał z wielkim uznaniem drugi z byłych reprezentantów Anglii. 

Głód gry Messiego, o którym wspomniał Shearer, był widoczny przez całe spotkanie. Napastnik imponował szybkością i sposobem kreowania akcji zespołu. W końcowych fragmentach mógł dopisać do swojego dorobku kilka asyst, jednak Lauturo Martinez nie potrafił wykończyć świetnych podań skutecznym strzałem. Niemniej jednak Argentyna kontynuuje swój rajd po mistrzostwo świata i jest już w ćwierćfinale imprezy.

W meczu o półfinał rywalami Albicelestes będą Holendrzy, którzy w pierwszym meczu 1/8 finału pokonali 3:1 reprezentację Stanów Zjednoczonych. Ćwierćfinał ten odbędzie się w piątek 9 grudnia o godzinie 20:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.