"L'Equipe" przewiduje jedną zmianę w składzie Polaków na mecz z Francją

Francuski dziennik "L'Equipe" przewiduje, że w niedzielnym meczu Polska - Francja w 1/8 finału mistrzostw świata dojdzie do jednej zmiany w składzie Biało-Czerwonych. Zdaniem Francuzów, w ataku polskiej kadry Arkadiusz Milik ma zastąpić Karola Świderskiego.

W niedzielne popołudnie reprezentacja Polski po 36 latach przerwy znów zagra w 1/8 finału mistrzostw świata. Zadanie Biało-Czerwonych o godzinie 16:00 czasu polskiego będzie ekstremalnie trudne, gdyż ich rywalem będzie broniąca tytułu reprezentacji Francji. 

Zobacz wideo Dwa złote i 50 groszy za litr paliwa? To nie żart. Stacja marzeń

"Czesław Michniewicz wyraźnie kpi z krytyki polskiego stylu gry. I trener starał się to zobrazować w najbliższą sobotę na przedmeczowej konferencji prasowej, opierając się na popularnych legendach, które przywołują sąsiada szukającego kluczyków do samochodu pod latarnią. Przed meczem 1/8 finału z broniącą tytułu drużyną Francji w niedzielę trener nie zamierza więc rewolucjonizować swojej filozofii" - pisze przed tym meczem francuski dziennik "L'Equipe".

O jaką historyjkę chodzi? - Była taka konferencja przed mundialem, na której spotkali się różni analitycy i światowej klasy trenerzy, którzy wygrywali Ligę Mistrzów. Debatowali o tych wszystkich xG, xA i różnych innych parametrach taktycznych. Wzory, mnożenie, no wszystko. Później zaczęła się dyskusja i jeden ze znanych trenerów, mniejsza o nazwisko, opowiedział taką historyjkę: „Pewnego wieczoru zapukał do mnie sąsiad i poprosił, żebym pomógł mu szukać kluczyków od samochodu. Wyszliśmy, szukaliśmy i szukaliśmy. Samochód stał pod lampą, przy drodze. W końcu go zapytałem, czy pamięta może, gdzie te kluczyki miał ostatni raz. Mówi, że tak - dwieście metrów dalej. To pytam go, czemu szukamy tutaj, a nie tam. Powiedział, że tu przynajmniej jest widno". I widzicie, wy szukacie tam, gdzie jest widno, a trzeba szukać tam, gdzie jest ciemno. Dla mnie najważniejszą statystyką jest wynik, reszta nie ma znaczenia - opowiadał Michniewicz na sobotniej konferencji prasowej.

Francuscy dziennikarze przewidują, że w polskim zespole dojdzie do tylko jednej zmiany - Arkadiusz Milik ma zastąpić w ataku Karola Świderskiego. Francuzi analizując reprezentację Polski wskazują też, że Michniewicz "pracował nad kilkoma systemami: klasycznym 4-2-3-1 i dwoma innymi - 4-4-2 lub 3-5-2", zaznaczając, że Polacy najpewniej zaczną w systemie 4-4-2, ale w trakcie spotkania, w zależności od scenariusza, mogą zmienić ustawienie. 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Francją wg "L'Equipe":

Szczęsny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszyński – Frankowski, Krychowiak, Bielik, Zieliński – Lewandowski, Milik.

Więcej o:
Copyright © Agora SA