Katarczycy robią zdjęcia Miss Chorwacji i tłumaczą: Nie podoba nam się, zgłaszamy ją

"Faceci zawsze będą facetami" - skomentował ironicznie prześmiewczy profil na Twitterze "Troll Football" zachowanie Katarczyków, którzy na jednym z meczów mistrzostw świata z uśmiechem robili zdjęcia dość skąpo ubranej, jak na miejscowe standardy, byłej Miss Chorwacji. "Oni nie robią tego, bo im ona się podoba - grzmi jeden z katarskich przedsiębiorców, który został bezlitośnie wyśmiany przez internautów.

- Nie jestem muzułmanką, a my, w Europie, szanujemy hidżab i nikab. Myślę więc, że oni także powinni szanować nasz sposób życia - mówi Ivana Knoll, jedna z najbardziej rozpoznawalnych kibicek na mundialu w Katarze. Miss Chorwacji z 2016 roku, która w Katarze wyróżnia się strojem, eksponującym jej wdzięki, ale niekoniecznie zgodny z katarskim prawem i miejscowymi obyczajami. 30-letnia Chorwatka podkreśla jednak, że nie boi się, że zostanie aresztowana.

Zobacz wideo Dwa złote i 50 groszy za litr paliwa? To nie żart. Stacja marzeń

Knoll za sprawą swojego kontrowersyjnego zachowania zyskała mocno na popularności. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad milion osób. 

Zadowoleni Katarczycy robią zdjęcia Miss Chorwacji. Absurdalne tłumaczenia. Internauci byli bezlitośni

Furorę robi też jedno z najnowszych zdjęć Ivany Knoll z trybun jednego z katarskich stadionów. Widać na nim, jak kilku katarskich mężczyzn, z uśmiechem na ustach, robi 30-letniej modelce zdjęcia swoimi telefonami. "Faceci zawsze będą facetami" - skomentował ironicznie zachowanie Katarczyków prześmiewczy profil na Twitterze "Troll Football".

Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że na ten post odpowiedział Mohammed Hassan Al-Jefairi, znany przedsiębiorca z Kataru. 

- Dla twojej informacji, robią zdjęcia nie dlatego, że im się podoba, ale dlatego, że nie podoba im się sposób, w jaki jest źle ubrana ze względu na naszą kulturę. Możesz to potwierdzić u każdego mieszkańca Kataru. Prawdopodobnie po to, żeby to zgłosić - napisał Al-Jefairi na Twitterze. 

Jego tweet spotkał się jednak z wieloma reakcjami, zwracającym uwagę, że miny robiących zdjęcia mężczyzn, delikatnie mówiąc, wcale nie wskazują na jakąkolwiek dezaprobatę. „Bez urazy, proszę pana, ale pana usprawiedliwienie jest zabawne. Ich mimika, język ciała i sposób trzymania telefonu dość wyraźnie zdradzają ich intencje" - brzmiała jedna z popularniejszych reakcji.

"Spójrz w twarze tych, którzy niby tego nie akceptują" - napisał inny z użytkowników. "Wygląda na bardzo niezadowolonego człowieka" - dopisał ktoś inny, wskazując na Katarczyka robiącego zdjęcie. 

Reprezentacja Chorwacji, której kibicuje w Katarze Ivana Knoll, awansowała już do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Japonią. To spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek 5 grudnia o 16:00 czasu polskiego

Więcej o: