Kłopoty Senegalu przed meczem z Anglią. Trener w opałach

- Nie czuje się dobrze, od dwóch dni choruje - powiedział o Aliou Cisse jego asystent na konferencji prasowej przed meczem z Anglią w 1/8 finału mistrzostw świata. Reprezentacja Senegalu ma nadzieję, że selekcjoner będzie mógł ją wesprzeć w walce o historyczny awans z wysokości boiska.

Po raz pierwszy od 2002 roku reprezentacja Senegalu ponownie zakwalifikowała się do fazy pucharowej mistrzostw świata. Turniej w Korei Południowej i Japonii rozpoczęła od sensacyjnej wygranej 1:0 z Francją. Z grupy wyszła z drugiego miejsca, a dzięki wygranej 2:1 ze Szwecją awansowała do ćwierćfinału. Tam przegrała 0:1 z Turcją. 

Zobacz wideo Dwa złote i 50 groszy za litr paliwa? To nie żart. Stacja marzeń

Aliou Cisse może opuścić mecz Senegalu z Anglią. Powodem choroba

Na tegorocznym mundialu Senegalczycy będą mogli powtórzyć sukces sprzed 20 lat. O awans do fazy pucharowej walczyli do ostatniej kolejki. Zapewnili go sobie dzięki wygranej 2:1 z Ekwadorem. W efekcie zajęli drugie miejsce w grupie A i o ćwierćfinał zagrają z Anglią, która była najlepsza w grupie B.

Oba turnieje łączy osoba Aliou Cisse, który w 2002 r. był piłkarzem (pełnił też funkcję kapitana), a od 2015 r. jest selekcjonerem kadry. Może się jednak okazać, że opuści starcie z Anglikami, w którym jego drużyna powalczy o historyczny wynik. Przyczynę takiego stanu rzeczy wyjawił na przedmeczowej konferencji prasowej jego asystent Regis Bogaert. - Nie czuje się dobrze, od dwóch dni choruje. Mamy nadzieję, że pojawi się na treningu, ale jestem przekonany, że w taki czy inny sposób uda się na mecz z zespołem - powiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bogaert odniósł się też do historycznego wyniku, jaki może osiągnąć Senegal. - Pokonanie Anglii byłoby wielkim sukcesem. Nie wiem, jak ważny i jak przeżywany był mecz ze Szwecją w 2002 roku, ale myślę, że był bardzo ważny. Nasi gracze znaleźli się w podobnej sytuacji - stwierdził. Awans do ćwierćfinału byłby tym większym sukcesem, że Afrykanie muszą sobie radzić bez Sadio Mane, najlepszego strzelca w historii reprezentacji.

Spotkanie Senegalu z Anglią zostanie rozegrane w niedzielę 4 grudnia o godzinie 20:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: