Cios dla reprezentacji Brazylii. Dwie gwiazdy nie zagrają do końca MŚ 2022

Rosną problemy reprezentacji Brazylii. W piątkowym meczu z Kamerunem (0:1) boisko z urazem opuścili Alex Telles oraz Gabriel Jesus. Sztab medyczny ogłosił, że obaj nie zagrają już na mundialu w Katarze. Wcześniej kontuzja wykluczyła z gry Neymara, Danilo i Alexa Sandro.

Urazy Tellesa i Jesusa są kolejnymi kontuzjami Brazylijczyków podczas mistrzostw świata. Już w pierwszym meczu turnieju urazu kostki nabawił się Neymar, który według najświeższych informacji ma być gotowy do gry już w najbliższym meczu. Początkowe diagnozy były dużo gorsze. Ojciec piłkarza powiedział, że Neymar może być gotowy dopiero na finał. Oprócz niego problemy ze zdrowiem mają też Danilo (skręcona kostka) i Alex Sandro (udo). 

Zobacz wideo Szczęsny najlepszym piłkarzem fazy grupowej? "Uratował mundial"

Dramat Alexa Tellesa i Gabriela Jesusa. Koniec mistrzostw świata

O ile urazy Neymara, Danilo i Sandro nie są aż tak poważne i istnieje szansa, że zagrają jeszcze podczas mundialu, to Alex Telles i Gabriel Jesus są w dużo gorszej sytuacji. Po sobotnich badaniach sztab szkoleniowy reprezentacji Brazylii przekazał informację, że turniej dla tych zawodników już się zakończył.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Alex Telles i Gabriel Jesus w sobotę rano mieli badania lekarskie. Każdy z nich przeszedł rezonans magnetyczny prawego kolana, który potwierdził kontuzje i brak możliwości szybkiego powrotu do zdrowia, jeszcze przed kolejnymi meczami w mistrzostwach świata w Katarze" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Trening reprezentacji PolskiFrancuzi niezadowoleni. Zobaczyli Polaków. Pokręcili nosem i wyszli

Telles w 54. minucie starcia z Kamerunem zalany łzami opuszczał murawę po tym, jak zgłosił problemy z kolanem. Według najświeższych informacji piłkarza Manchesteru United może czekać nawet operacja. Mniej poważny jest uraz kolana Jesusa. Napastnik Arsenalu powinien wrócić do gry za około miesiąc. 

Czesław MichniewiczPiękny gest Michniewicza na konferencji prasowej. Zrobił to jako pierwszy na mundialu

Brazylia w meczu 1/8 finału mundialu w Katarze zmierzy się z Koreą Południową, która wygrała w ostatnim meczu z Portugalią i dzięki temu wyrzuciła Urugwaj z mistrzostw świata. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia o 20:00.

Więcej o: