Ten moment przejdzie do historii MŚ. Zbił piątkę z arbitrem. I koniec

Do bardzo sympatycznych obrazków doszło w końcówce spotkania Kamerun - Brazylia. Bramkę decydującą o zwycięstwie zespołu z Afryki zdobył w doliczonym czasie gry Vincent Aboubakar, który przy celebracji ściągnął koszulkę. Miał już na koncie żółtą kartkę, więc sędzia musiał wyrzucić go z boiska. Obaj panowie skwitowali wszystko uśmiechem.

Reprezentacja Kamerunu przed ostatnią kolejką miała małe szanse na awans, gdyż musiała wygrać z niepokonaną dotychczas Brazylią. Ten warunek jednak zaskakująco spełniła, lecz do pełni szczęścia potrzebowała trzech punktów Serbii w starciu ze Szwajcarią. To się nie stało (3:2 dla Szwajcarii) i podopieczni Rigoberta Songa zakończyli tę imprezę na trzecim miejscu w grupie z czteroma punktami.

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Piątka na pożegnanie

Końcowy wynik i tak mogą traktować jako sukces, gdyż dla Kamerunu porażka w pierwszym meczu ze Szwajcarią była ósmą z rzędu na mundialach. Remisem z Serbią przełamali tę negatywną passę, a zwyciężając z Brazylią pozostawili po sobie dobre wrażenie.

WCup Poland Argentina SoccerRosyjski trener zaskakuje. Tak ocenił występ Polaków na mundialu

Pożegnali się z turniejem sympatycznym obrazkiem, mimo czerwonej kartki dla Vincenta Aboubakara. 30-letni zawodnik Al-Nassr zdobył bramkę na wagę trzech punktów i ściągnął koszulkę, mając już na swoim koncie upomnienie. Następnie z uśmiechem na twarzy podszedł do sędziego i zbił z nim piątkę. Przedwczesne opuszczenie boiska nie wpłynęło na jego radość z bramki i zwycięstwa.

Wideo z sytuacji do obejrzenia poniżej. 

Więcej o: