Vlahović nagle chwycił się za krocze. Chciał uciszyć plotki

Serbia przegrała 2:3 ze Szwajcarią w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata. Jedną z bramek zdobył Dusan Vlahović. Po strzeleniu gola piłkarz Juventusu wykonał wymowny gest, chcąc zamknąć usta krytykom i mediom, które oskarżały go o niewierność.

Przed mistrzostwami świata reprezentacja Serbii stawiana była w roli "czarnego konia" turnieju. Wszystko za sprawą wielu utalentowanych piłkarzy, takich jak m.in. Dusan Vlahović z Juventusu. Tylko że drużyna Dragana Stojkovicia całkowicie zawiodła. W pierwszym meczu uległa Brazylii 0:2, następnie zremisowała 3:3 z Kamerunem, a w ostatnim spotkaniu przegrała 2:3 ze Szwajcarią. Tym samym Serbia pożegnała się z tegorocznym mundialem już po fazie grupowej. Jeszcze przed ostatnim meczem w kadrze panowała fatalna atmosfera. Wszystko za sprawą seksskandalu, którego głównym bohaterem był Vlahović.

Vlahović ucina plotki. Wymowna cieszynka

Po meczu z Kamerunem pojawiły się plotki o rzekomych intymnych związkach niektórych zawodników z dziewczynami lub żonami innych kolegów z reprezentacji. Informacje o romansach miały nawet doprowadzić do bójki pomiędzy piłkarzami. Serbskie media przekazały, że jednym z niewiernych zawodników miał być właśnie Vlahović. 22-latek podobno sypiał z żoną Predraga Rajkovicia, bramkarza reprezentacji Serbii w trakcie mundialu. Piłkarz Juventusu zaprzeczył takim doniesieniom jeszcze przed meczem ze Szwajcarią.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

To najlepszy kraj, który nigdy nie zagrał na MŚ. Rewolucja na mundialu nadchodziTo najlepszy kraj, który nigdy nie zagrał na MŚ. Rewolucja na mundialu nadchodzi

- Te wiadomości są absurdalne. (...) Postanowiłem położyć temu kres. Ktoś chce zaszkodzić nie tylko mi, ale też kadrze, gdzie panuje fantastyczna atmosfera. Chcę chronić swoje imię, więc w razie potrzeby jestem gotów podjąć kroki prawne - powiedział podczas konferencji prasowej.

Na tym się jednak nie skończyło. W trakcie meczu ze Szwajcarią Vlahović wykonał gest, którym chciał ostatecznie uciąć plotki na swój temat. W 35. minucie spotkania Serb zdobył bramkę i postanowi uczcić to niekonwencjonalną cieszynką. Piłkarz złapał się za krocze, a następnie przyłożył palec do ust. Tym samym Serb zwrócił się do wszystkich, którzy w ostatnim czasie krytykowali go i oskarżali o niewierność.

Xherdan Shaqiri w elitarnym gronie. Dołączył do Messiego i RonaldoXherdan Shaqiri w elitarnym gronie. Dołączył do Messiego i Ronaldo

Tegoroczne mistrzostwa świata nie były udane dla Vlahovicia. Piłkarz rozegrał tylko 24 minuty w meczu z Brazylią, wchodząc z ławki rezerwowych. Z kolei w starciu z Kamerunem nie pojawił się na boisku. Dopiero w spotkaniu ze Szwajcarią rozegrał 55 minut i zdobył bramkę.